Vali Seymenoğlu: Vakalarda artış trendi söz konusu

Vali Seymenoğlu: Vakalarda artış trendi söz konusu

Vali Seymenoğlu: Vakalarda artış trendi söz konusu

12 Kasım 2020, Perşembe 23:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA)- ISPARTA Valisi Ömer Seymenoğlu, il genelinde artan vaka ve hasta sayılarına dikkati çekerek, bir artış trendinin söz konusu olduğunu söyledi. Seymenoğlu, il olarak şu anda çok kötü bir durumda olunmadığını ancak artışın bu hızla devam etmesi durumunda sorunlar yaşanabileceğine vurgu yaptı.

Isparta'da Vali Ömer Seymenoğlu başkanlığında pandemi süreci değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Isparta Valiliği'nde gerçekleşen toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya, Isparta il merkezinde bulunan kamu, üniversite hastanelerinin ve özel hastanelerin başhekimleri katıldı.

Isparta genelinde salgınla mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, alınan tedbirler, yapılan denetimler, filyasyon ve izolasyon takip çalışmaları ile hastanelerin genel durumları değerlendirildi. Ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya il genelindeki pandemi seyri hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Sunumundan sonra toplantıya katılan tüm sağlık yetkilileri tek tek söz alarak mevcut durum ve oluşabilecek durumlarla ilgili görüş ve önerilerini ilettiler.

Toplantıdaki konuşmasında il genelinde artan vaka ve hasta sayılarına dikkati çekerek kentte bir artış trendinin söz konusu olduğunun altını çizen Vali Seymenoğlu, il olarak şu anda çok kötü bir durumda olunmadığını ancak artışın bu hızla devam etmesi durumunda sorunlar yaşanabileceğine vurgu yaparak tüm vatandaşların belirlenen kurallara sıkı sıkıya bağlı kalmalarını istedi. Vali Seymenoğlu, sözlerinin sonunda pandemi başından beri büyük bir özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarına başhekimler aracılığıyla selamlarını ileterek teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kayıp çoban bulundu