Valilikte 2 protokol imzalandı

Valilikte 2 protokol imzalandı

Valilikte 2 protokol imzalandı

12 Temmuz 2019, Cuma 17:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KAYSERİ, (DHA) - MURAT Kantarcı Eğitim, Sağlık, Spor ve Kültür Vakfı tarafından Melikgazi ilçesinde yaptırılacak olan Bilim Sanat Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu hizmet binası protokolü Valilik toplantı salonunda yapılan törenle imzalandı.
Düzenlenen törene, Vali Şehmus Günaydın, hayırsever Murat Kantarcı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bekir Yıldız, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekici ve İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli katıldı. Vali Günaydın törende yaptığı konuşmada, "Bugün burada Kayserimizde artık geleneksel hale gelen hayır işlerinin bir yenisini daha gerçekleştirmek için bir araya geldik. Murat Kantarcı Eğitim, Sağlık, Spor ve Kültür Vakfı adına Murat Kantarcı bey ilimize hayırlı işler yapmak için yola çıkıyor. Bundan öncede yaptığı hayırlı ve güzel işler var. Kendisine teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyemize ve Melikgazi Belediyemize de bu yatırımları için teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Kayserimize gerek eğitim alanında, gerek sağlık alanında ve bir çok alanda önemli hayır işlerine imza atan kişilere çok teşekkür ediyorum" dedi.
Sağlık alanında da Kayseri’de yaşayan vatandaşlara ve civar illerdeki vatandaşlara, daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması için sağlık yatırımların hem devlet tarafından, hem de hayırseverler tarafından gerçekleştirildiğini belirten Vali Günaydın sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu vesileyle, ilimize kazandırılan bu hizmetler için başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımızı arz edi-yoruz. Hayırseverlerimize tekrar teşekkür ediyoruz. Hayırseverlerimizin bu isteği, bu arzusu, bu şevki hiç bitmesin diyoruz."
Hayırsever Murat Kantarcı’da yapmış olduğu konuşmada, "Her yurttaşın hayalinde bir şeyler yapmak vardır, bizim de hayalimizde olanları sırası geldiğinde hayata geçirmeye çalışıyoruz. Biz bu memleketin, cumhuriyetin nimetleriyle bu işleri yapabilme imkânı sağladık" dedi.
Protokol imza töreni atılan imzaların ardından sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder