Van Büyükşehir Belediyesi’nden çocuklara trafik eğitimi

Van


Van Büyükşehir Belediyesi’nden çocuklara trafik eğitimi

Van Büyükşehir Belediyesi’nden çocuklara trafik eğitimi

17 Haziran 2021, Perşembe 12:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

VAN, (DHA)-VAN Büyükşehir Belediyesi, trafik bilincinin oluşması için çocuklara trafik eğitimi vermeye başladı. Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı uzmanlar, çocuklara trafik kurallarını uygulamalı olarak anlatıyor.  

Büyükşehir Belediyesi ile İl Emniyet Müdürlüğü, eğitim çalışmalarına,Tuşba İlçesinde bulunan Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda vermeye başladı. Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlerde çocuklara, trafikte ne yapmaları gerektiği, üst geçitlerin nasıl kullanılacağı, trafik levha ve ışıklarının ne anlama geldiği, yaya, emniyet kemerinin önemi, sürücü ve yolcu olarak nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi bilgiler veriliyor. Ayrıca yine çocuklar parkurlarda mini akülü araçlar kullanarak trafikte araç ilerleyişi ve kuralları da uygulamalı öğreniyor. 

Okulların talebi üzerine gerçekleştirilen eğitimlerde, çocukların ilerde sürücü konumuna geldiklerinde trafikte yaya ve canlılara karşı saygılı olmayı öğrenmeleri amaçlanıyor. Aldıkları trafik eğitimlerinden oldukça memnun olan ve keyifli bir gün geçiren çocuklar, Polislere ve Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkür ettiler. 

Trafik eğitimlerinin verilmesinin önemine değinen Minik Kalpler kreşin kurucusu Kahve Güllü, "Öğrencilerimiz bugün burada hem eğlendi hem de trafik eğitimi aldı. Bu hizmetten dolayı belediye ekiplerine ve eğitimi veren kişilere çok teşekkür ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Narkotik polisleri, 'En İyi Narkotik Polisi Anne' projesini anlattı