Van'da kış 'tedbirleri' toplantısı

Van


Van'da kış 'tedbirleri' toplantısı

Van'da kış 'tedbirleri' toplantısı

17 Kasım 2020, Salı 07:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Behçet DALMAZ/VAN,(DHA)-VAN'da kış tedbirlerinin alınarak hazırlıklı olunması ve kurumlar arası koordinasyonun sağlanması amacıyla Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez başkanlığında  toplantı gerçekleştirildi.
Edremit ilçesindeki Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Kurulu'nadik toplantısına Vali Bilmez'in yanı sıra  Vali Yardımcısı Turgut Gülen, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, 12 ilçe kaymakamı, ilçe belediye başkanları, Karayolları, Sağlık, AFAD, Milli Eğitim, DSİ, İl Tarım Orman müdürleri ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.
Toplantıda, yaklaşan kış mevsiminde alınacak tedbirler detaylarıyla masaya yatırıldı. Vali Mehmet Emin Bilmez,  kış mevsiminde çığ konusunda da gerekli önlemlerin alınacağını belirtti.

'ÇIĞ TEHLİKESİ OLAN BÖLGELERDE GEREKLİ ÖNLEMLER ALINACAK'

Van-Bahçesaray karayolunun bazı bölgelerinde çığ tehlikesinin mevcut olduğuna dikkat çeken Vali Bilmez, “Yolların kar nedeniyle kapanması durumunda bölgedeki ilgili kişiler yetkililere en kısa süre içerisinde haber verecek. Koordinasyon içerisinde çalışma yürütülecek. Karla mücadele ve yol açma çalışmalarında özellikle çığ tehlikesi bulunan bölgelerde gerekli önlemler alınıp uygun görüldüğü taktirde çalışma yapılacak. Gerek görülürse özellikle Van-Bahçesaray karayolu belirli saatlerde trafiğe kapatılabilecek"dedi.

Şehir içerisinde de yolların ve kaldırımların kardan temizlenmesi için ekiplerin sürekli hazır vaziyette olacağını vurgulayan Vali Bilmez, vatandaşların mağdur olmaması için her türlü tedbirin alındığını dile getirdi. Şehirlerarası yollarda da özellikle TIR’ların kayıp yolu kapattığının ve ulaşımı aksattığını vurgulayan Vali Bilmez, bunun içinde bu tür sorunların yaşandığı Çaldıran, Başkale, Gürpınar ilçelerimizde araçların bekleme alanları oluşturulacağını ifade etti.

Toplantı, kış tedbirleri konusunda kurumların yapacakları çalışmalar, araç parkları ve personelleri hakkında sunum eşliğinde bilgi vermesiyle son buldu.
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder