Van'da yiyecek arayan tilki görüntülendi

Van’da kar yağışının ardından yiyecek bulmak için yerleşim yerlerinin yakınlarına kadar gelen tilki, görüntülendi. Öte yandan Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaralı halde bulunun tilki yavrusu, tedaviye alındı.

31 Ocak 2019, Perşembe 19:09 Son Güncelleme:
A A

İpekyolu ilçesinde bir süre önce yoğun yağış sonrası kentin yüksek kesimleri ve dağlık alanlar karla kaplandı.

Erçek ile Karagündüz mahalleleri arasındaki yola inen tilki, uzun süre çevrede yiyecek bulmaya çalıştı.

Yoldan geçen araçlara aldırış etmeden çevrede bulduklarıyla karnını doyuran tilki, sonra uzaklaşarak gözden kayboldu.

YAVRU TİLKİ TEDAVİ EDİLDİ

YAVRU TİLKİ TEDAVİ EDİLDİ

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaralı halde bulunun tilki yavrusu, tedaviye alındı. Esentepe Mahallesi’nde yaralı bir tilki yavrusu gören vatandaşlar, durumu belediyeye bildirdi. Ekipler, yaralı tilkiyi bulunduğu yerden alıp Hayvan Tedavi Merkezine getirdi.

Yüksekova Belediyesi veteriner hekimi Hekim Kaçan, gazetecilere yaptığı açıklamada, tilkinin yiyecek aramak için yerleşim yerlerine girdiğini söyledi. Hayvanın yiyecek ararken köpeklerin saldırısına uğramış olabileceğini belirten Kaçan, şöyle konuştu:

"Tilkide hafif yaralar ve birkaç sıyrık var. Bacağında da doku kaybı bulunuyor. Yaralarını kapattık. Tedavisini uyguladık. Gerekli mineral ve vitamin desteğinde bulunduk. Durumu iyi görünüyor. Yaklaşık on gün korumamız altında olacak. Sonra doğal yaşam alanına bırakacağız."

Kış mevsiminin sert geçtiği ilçede yaban hayvanlarının yiyecek bulmak için yerleşim alanlarına yaklaştığını vurgulayan Kaçan, "Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olmalı. Yemek artıklarını hayvanların ulaşabileceği yerlere bırakmalarını, imkanı olanların doğaya yem bırakmalarını istiyoruz." dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Antalya'da hortum sonrası yürek burkan görüntüler