Van'daki çığ faciasının ardından 4.5 ay sonra ortaya çıktı

Van'daki çığ faciasının ardından 4.5 ay sonra ortaya çıktı

Van’ın Bahçesaray ilçesinde 4 ve 5 Şubat’ta meydana gelen ve 42 kişinin hayatını kaybettiği çığ faciasında kara gömülen araçlar, havanın ısınmasıyla birlikte ortaya çıktı.

25 Mayıs 2020, Pazartesi 09:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 Yüksek dağların yamaçlarından geçen Van-Bahçesaray kara yolu üzerinde meydana gelen ve 42 kişinin yaşamını yitirdiği çığ faciasında çok sayıda araç da karlara gömülmüştü. Havaların ısınmasına bağlı karların erimeye başladığı bölgede 4 araçtan ikisi orta çıktı.

Baz istasyonu kurmak için bölgeye giden ve meydana gelen çığda hayatını kaybeden GSM operatörü personeline ait araç ile 4 Şubat tarihinde düşen ilk çığı temizlemek için yol açma çalışmasına katılan iş makinesinin karlar atında 4,5 ay sonra ortaya çıktığı görüldü. Yoğun kar kütlesinden dolayı 2 aracın ise henüz kar altında olduğu belirtti. Uygun ortamın sağlanması durumunda araçların bölgeden kurtarılacağı öğrenildi.

#olayıngeçmişi

Van-Bahçesaray karayolunda üzerine çığ düşen minibüsteki 2 kişiyi kurtarma çalışmaları sürerken ikinci çığ faciası yaşandı. Faciada 42 kişi hayatını kaybetti.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bayramlaşmak için gittikleri evde trajedi ile karşılaştılar