Varyap Meridian'a Avrupa'dan iki ödül

Varyap Meridian'a Avrupa'dan iki ödül

20 Ağustos 2009, Perşembe 18:16
A A

Varyap’ın Toplu Konut İdaresi ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile Batı Ataşehir’de hayata geçirdiği Meridian, Merkezi Londra’da bulunan
Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri yarışmasında ‘Avrupa’nın En İyi Gayrimenkul’ ve ‘En İyi Yüksek Bina’ projesi seçildi. Varyap Üst Yöneticisi Erdinç Varlıbaş, Meridian’ın 1500 konut, 5 yıldızlı otel, iş merkezi, ticaret ve sosyal alanlardan oluşacağını söyledi.

Yüzde 80’i satıldı

Erdinç Varlıbaş dün İstanbul’da düzenlediği toplantıda, çevreci malzeme seçimi ve atık yönetimiyle projede yüzde 40’a varan enerji ve su tasarrufu  ağlayacaklarını kaydetti. Proje lanse edilmemesine rağmen satışa çıkan konutların yüzde 70-80’inin satıldığını kaydeden Varlıbaş, fiyatların 188 bin liradan başladığını söyledi. Varlıbaş, yüzde 1 peşin olmak üzere yüzde 99’u 120 ay vadeye kadar yayma imkanı verdiklerini kaydetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.