Vatanım Sensin'de Cevdet hainin kim olduğunu öğreniyor!

Vatanım Sensin'de Cevdet hainin kim olduğunu öğreniyor!

Vatanım Sensin 26. bölüm fragmanı yayınlandı. Vatanım Sensin yeni bölümde Cevdet kendisini sırtından vuran kişinin Tevfik olduğunu öğreniyor

02 Mayıs 2017, Salı 12:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kanal D’nin her perşembe reytinglerde zirveye oturan dizisi Vatanım Sensin’in 26. bölüm fragmanı yayınlandı.


KOLYE CEVDET'İ HAREKETE GEÇİRİYOR


Vatanım Sensin yeni bölümde Azize’ye Tevfik tarafından alınan kolye Cevdet’i herekete geçirir. Cevdet artık kendisini sırtından vuran kişinin Tevfik olduğunu öğrenir.

Azize’yi durumdan haberdar ederken, aslında Azize’nin de gerçeği biliyor olması şaşkınlık yaratır. Cevdet, o öfkesi ile oracıkta Tevfik’i öldürmek istemesine rağmen kendisini zor tutar.

Öte yandan Leon için infaz kararı çıkıyor? Hilal ve Leon aşkı için bir son mu yaklaşıyor?


 

SON BÖLÜMDE NELER OLMUŞTU?


Silahların Afyon'a gönderilmesi, Yunan Ordusu'nu etkilediği kadar İngiliz Charles Hamilton'I da düşündürür. Hamilton, İzmir'de bir iç isyan çıkartarak, Türk halkının karşı karşıya gelmesini sağlar. Bu uğurda halktan seçtiği bazı kişilerle iş birliği yaparken, kendisiyle uzlaşmaya uzak olanlara bombalı saldırılar düzenler. Mustafa Kemal Paşa'nın güçlenmesini istemeyen Hamilton, İzmir'de karmaşa çıkmasını arzu eder. Bu uğurda en büyük yardımı, Miralay Tevfik'ten alır.

İzmir'de çıkan iç isyan, Ankara'da da yankılanır. Mebus Rıza Bey, İzmir'e giderek çıkan iç isyanı bastırma niyetindedir. Mustafa Kemal Paşa ise, Meclis-I Mebusan'da Misak-ı Milli kararlarının tanınmasını ister. Rıza Bey, daha sonra İzmir'den İstanbul'a gidecektir. Mebusların başına gelenler, Rıza Bey'in de korunması gerektiği gerçeğini ortaya çıkar. Mustafa Kemal Paşa, Milis Müfreze Komutanı Kara Fatma'yı görevlendirir. Kara Fatma, Yüzbaşı Yakup ve Cevdet ile birlikte hareket eder.


Vatanım Sensin Kara Fatma (Fatma Seher) kimdir?Öte yandan Yunan Teğmen Leon'un, Yunan Ordusu'na ihanet ettiği ortaya çıkar. Yunan Kumandan Vasili ve Veronika'nın büyük şaşkınlıkla karşıladığı bu habere karşı gereken yapılır ve her yerde cezalandırılmak üzere Leon aranır. Leon için tek bir yol vardır; o da İzmir'den kaçmaktır. Bunu tek yapamayacağını anlayan Leon'un yardımına, büyük sevdaya düştüğü Hilal yetişir. Hilal, Leon'u sağ salim İzmir'den kaçırmanın peşindedir. Ağabeyi Ali Kemal de yardımcı olur. Fakat Mehmet, buna izin vermeye yanaşmayacaktır. Hilal ile Leon'un birbirlerini savunmasını anlayamayan Mehmet, intikam için büyük bir fırsat yakalamıştır.


Perşembe’nin galibi yine Vatanım Sensin oldu!

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Danla Bilic'in sevgilisiyle pozuna annesinden veto!