Vatanım Sensin'den tüyleri diken diken eden fragman! (24.bölüm 2.fragman)

Vatanım Sensin 24. bölüm 2. fragmanı yayında! Silahların sandıklara gizlendiğini gören Yunan Teğmen Leon susuyor; Hilal'e olan sevdasından kendisini bir vatan haini olarak görüyor!

19 Nisan 2017, Çarşamba 10:18
A A
Vatanım Sensin'den tüyleri diken diken eden fragman! (24.bölüm 2.fragman)
Vatanım Sensin'de Sivas Kongresi kararları sonrası İzmir'de bulunan tüm mühimmatın Afyon'a gönderilmesi emredilmişti. Azize ve vatanseverler, Alaşehir'e giderek yardım sandıklarının içine tüm silahları yerleştirmişti.

Ancak Vasili, sandıklar trene yüklenmeden önce son kez kontrol ettirmek istemişti. Bu vazifeyi de oğlu Leon'a vermişti.

Vatanım Sensin'in yeni bölüm fragmanına göre, Leon Hilal'e olan aşkından sessizliğini koruyor. Leon'un aşkının neden olduğu yardımla silahların Alaşehir'e nakli gerçekleşiyor.

Bu durum Cevdet ve Yüzbaşı Yakup tarafından büyük bir şaşkınlıkla karşılanıyor. Öte yandan da Azize ve tüm vatanseverler Leon'a büyük minnet duymaya başlıyorlar.


LEON'DAN YÜREK SIZLATAN SAHNE


Fakat Leon tarafında işler çok farklı. İzmir'i işgal için gelen Yunan Ordusu'nun bir teğmeni olan Leon, vatanıyla aşkı arasında sıkışıp kaldığını ve aşkı için vatanına ihanet ettiğini düşünmeye başlıyor.

Leon içinden çıkılmaz düşünce ve duyguların arasında boğuşurken, kendini vurmaya karar veriyor ve şu sözleri söylüyor:

"Benim o görmezden geldiğim silahlar var ya... O silahlar yüzünden toprağa düşen her bir Yunan askerinin katili benim. Ben bir vatan hainiyim."

Asıl soru ise Hilal Leon'u kurtarabilecek mi?

İşte Vatanım Sensin 24. bölüm 2.fragmanı... 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bülent Kayabaş kimdir?