Vay anam vay

'Şişko Kedi', 'Erkek Fatma' gibi lakaplarla suç örgütlerinin başına geçen mafya anaları İtalya sokaklarında terör estiriyor.

25 Ağustos 2009, Salı 13:30
A A

İtalya, suç oranını düşürmek için mafya babalarını arka arkaya tutuklamıştı. Fakat bu durum yeni ‘patronların’ ortaya çıkmasına neden oldu. Tutuklanan ya da ölen ‘babaların’ yerine eşleri, kızları, kız kardeşleri hatta gelinleri geçince ‘mafya anaları’ türemeye başladı. Mafya anaları, yükselmek için güç kullanmaktan hatta öldürmekten kaçınmıyor. Organize suçları araştıran Savcı Stefania Castaldi “Mafya anaları mutfakta kokain ve eroin hazırlanması, mafya babalarının saklandıkları yerlere çeki düzen verilmesi gibi ‘geleneksel’ işlere devam ediyor. Hatta evlerinde çocuk bakıp yemek yapıyorlar. Ancak bazıları yükselmek için sokaklarda terör estiriyor” dedi.

30 rakibini öldürdü

Kadınların mafyaya dahil olmalarının en çarpıcı örneği 2002’de Napoli’de yaşandı. 2 düşman ailenin kadın üyeleri ‘bölge paylaşımındaki’ fikir ayrılığı nedeniyle silahlı çatışmaya girdi. Makineli tüfek ve tabancaların kullanıldığı çatışmada iki mafya anası ve 16 yaşındaki bir kız öldü. Mafya analarının arasında en dikkat çekeni ise Maria Licciardi. Bir mafya babasının kız kardeşi olan Maria Licciardi, diğer babalarla eşit haklara sahip. Onlarla aynı masaya oturuyor ve birlikte karar alabiliyor. Maria Licciardi’nin 30 rakibini öldürdüğü tahmin ediliyor. 

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.