Vazelinin 10 ilginç kullanım alanı

Vazelin yıllardır hayatımızda olan, hemen hepimizin evinde bulunan ama kullanım alanları konusunda çok da fazla bilgimiz olmayan bir ürün. Gelin vazelinin cilt bakımı ve güzelliği için kullanıldığı alanlara bir göz atalım...

06 Şubat 2019, Çarşamba 09:06 Son Güncelleme:
A A
VAZELİN NEDİR?

VAZELİN NEDİR?

Ham petrolden üretilen yoğun kıvamlı, renksiz mineral bir yapısı olan vazelin petrol jeli olarak da bilinen bir bakım ürünü.

Yağlı ve yoğun yapısı nedeniyle özellikle nemlendirme konusunda mucizeler yaratan vazelinin birçok farklı kullanım alanı bulunuyor...

EL VE TIRNAK BAKIMI

EL VE TIRNAK BAKIMI

Vazelin el ve tırnak bakımı için çok kullanışlı bir ürün. Tırnakları güçlendiren vazelin aynı zamanda tırnak etlerini yumuşatır ve manikürünüze yardımcı olur. Elleriniz çok fazla kuruyorsa gece yatarken elinize bolca vazelin sürüp bir eldiven giyerek uyuyabilirsiniz. Sabaha elleriniz pamuk gibi uyanacaksınız.

AYAK VE TOPUK BAKIMI

AYAK VE TOPUK BAKIMI

Vazelin pedikürünüz için de çok faydalı bir ürün olacaktır. Pahalı bakım ürünleri yerine vazelin kullanarak yapacağınız pedikür ayaklarınızı yumuşacık yapacağı gibi aynı zamanda topuklarınızdaki çatlakların iyileşmesine de yardımcı olur.

GÖZ ALTLARINIZ İÇİN

GÖZ ALTLARINIZ İÇİN

Zaman içinde yıpranan ve yorgun düşen göz altlarınız için de vazelinden faydalanabilirsiniz. Vazelin göz altlarınızı nemlendirirken aynı zamanda morluklara ve koyu halkalara da iyi gelecektir.

DİZ VE DİRSEKLERE

DİZ VE DİRSEKLERE

Dizlerimiz ve dirseklerimiz vücudumuzda en çok kuruyan bölgelerin başında geliyor. Vazelin özellikle bu bölgeler için çok iyi bir nemlendirici görevi görüyor.

KAŞ VE KİRPİK BAKIMI

KAŞ VE KİRPİK BAKIMI

Kaşlarınız ve kirpiklerinizin bakımı için kullanabileceğiniz vazelini aynı zamanda gün içinde şekli bozulan kaşlarınız için jel sabitleyici olarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

DUDAKLARINIZA

DUDAKLARINIZA

Dudaklarınızın kuruması ve çatlaması için kullanabileceğiniz vazelin aynı zamanda bir parlatıcı olarak da görev yapar ve dudaklarınızı çekici hale getirir.

SAÇ BOYASI

SAÇ BOYASI

Saçlarınızı boyarken boyanın alnınıza, yüzünüzün çevresine bulaşmasından ve çok zor temizlenmesinden bıktınız mı? Vazelin bu konuda da çözüm sunuyor. Yüzünüzün çevresine, şaçlı derinizin kenarına vazelin sürerek başladığınız boya işleminde bu problemi asla yaşamayacaksınız.

MAKYAJ TEMİZLEYİCİ

MAKYAJ TEMİZLEYİCİ

Vazelini makyaj temizliği için de kullanabilirsiniz. Yumuşak yapısıyla makyaj temizliğini kalıntı bırakmadan yapan vazelin aynı zamanda cildinizi yumuşatacaktır.

ÇATLAKLAR

ÇATLAKLAR

Özellikle hamilelik döneminde ya da kilo alıp vermeyle oluşan çatlaklar için de vazelin iş görür bir malzeme olacaktır.

PİŞİK

PİŞİK

Özellikle yazın sıcaklarda, sıkı kıyafetlerde, terleme ve sürtünmeyle oluşan pişikler için, bebekleriniz hassas ciltleri için de vazelini güvenle kullanabilirsiniz.

BONUS

BONUS

Parfüm sıkacağınız yere önceden bir parça vazelin sürerseniz kokusu çok daha kalıcı olacaktır...

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Protez tırnak ve kalıcı ojede mantar tehlikesi