Vazelinin hayatı kolaylaştıran 6 kullanım alanı

Vazelini sadece el ve ayak nemlendirici olarak kullanıyorsanız bu özelliklerini öğrenmenizde fayda var.

21 Mayıs 2020, Perşembe 09:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Nemli ve ışıltılı dudaklar

Nemli ve ışıltılı dudaklar

Vazelin, dudaklarınıza parlaklık verir ve dudaklarınızı derinlemesine nemlendirir. Dudaklarınızın doğal rengini vurgulamak istediğiniz zaman vazelin sürerek hızlı bir şekilde parlaklık elde edebilirsiniz. Dudağınıza sürdüğünüz rujun üzerine biraz vazelin sürerek dudaklarınızı daha dolgun ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.


Takma kirpik etkili kirpikler

Takma kirpik etkili kirpikler

Uyumadan önce kirpiklerinize incecik bir kat vazelin sürmek daha kalın, daha uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmanızı sağlayacaktır. Düzenli olarak yaptığınızda etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.


Sıkışmış fermuara hızlı çözüm

Sıkışmış fermuara hızlı çözüm

Eğer çantanızın, cüzdanınızın, pantolonunuzun ya da elbisenizin fermuarı kapanmıyorsa ve aceleniz varsa fermuara vazelin sürerek kayganlaştırabilirsiniz. Böylece zamandan kazanarak sorunu halletmiş olursunuz.


Kurumuş, dökülen ciltlere

Kurumuş, dökülen ciltlere

Eğer makyaj yapmayı seviyor ve T bölgesindeki kuruluktan şikâyetçiyseniz kapatıcı sürmeden önce vazelin sürmeniz kapatıcıyı daha iyi gösterecektir.


Kaş sabitleyicisi

Kaş sabitleyicisi

Kaşlarınızı bir türlü kontrol altına alamıyorsanız, kaşlarınız seyrekse ve kolay düşüyorsa, vazelin sayesinde kaşlarınızı kolaylıkla sabitleyebilirsiniz. Kaş bölgenize biraz vazelin sürerek kaş şeklinizin bozulmasını engelleyebilirsiniz. Kaş fırçası yardımı ile uygulayacağınız vazelin kaşlarınızın daha sağlıklı görünmesine katkı sağlayacaktır.


Makyaj malzemelerini dönüştürür

Makyaj malzemelerini dönüştürür

Örneğin allığınızı vazelinle karıştırarak ruj olarak kullanabilirsiniz veya tam tersi olarak ruju vazelin ile birlikte allığa dönüştürebilirsiniz. Bu şekilde sevdiğiniz tonları vazelin sayesinde istediğiniz malzemelere dönüştürebilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yengeç burcu ev dekorasyon önerisi