Ve Yanal sessizliğini bozdu

Ve Yanal sessizliğini bozdu

Kendisini yıpratmak için medyaya haberler sızdırıldığını ileri süren Ersun Yanal, Başkan Aziz Yıldırım'ın bazı davranışlarının gitmesinde büyük etken olduğunu söyledi

11 Ağustos 2014, Pazartesi 10:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bir basın açıklaması ile istifa kararını kamuoyu ile paylaşan teknik direktör Ersun Yanal, görevi bırakmaya zorlandığını iddia etti. Hürriyet Gazetesi'nden Ahmet Ercanlar'ın haberine göre; tecrübeli hoca, yakın çevresine önceki gece dert yandı.

1- "İDMAN PROGRAMINI 1 YIL ÖNCE YAPARIM"


Yanal, antrenman programlarını sezon başlamadan önce 1 yıllık yaptığını, takıma verdiği izinler dahil olmak üzere her şeyin planlı olduğunu yakınlarına belirtti. Bu nedenle de Başkan Aziz Yıldırım tarafından izinlerin iptal edilmesini, yeni antrenman programı konulmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı.

2- "FUTBOLCULARLA HİÇ BİR SORUNUM YOKTU"

Önceki akşam kendisi ile birlikte Fenerbahçe’den ayrılan yardımcıları ile birlikte oturan Yanal’ın telefonu susmadı. Tüm oyuncular tek tek hocalarını aradılar ve üzüntülerini bildirdiler. Ersun hoca yansıtılan algının aksine futbolcularla sorunu olmadığını iddia etti.

3- "HABERLERİ MEDYAYA YÖNETİM SIZDIRDI"


Ersun Yanal’ın istifasındaki etken olarak özel yaşamıyla ilgili çıkan haberler ve son günlerde medyaya yansıyan fotoğraflar gösterildi. Yanal, bu haberlerin yönetim tarafından sızdırıldığını düşünüyor ve bunu da yakın çevresine dillendiriyor.

4- "SON ANA KARAR KARARSIZDIM AMA..."


Ersun Yanal, son ana kadar istifa konusunda kararsızdı. Hatta bazı kulüp personeline bile istifa edip, etmemesi gerektiğini sordu. Önceki gün de Mahmut Uslu ile bir araya gelecekken son anda çok önemsediği bir dostunun telkini ile istifa kararı aldı.

5-“BAŞKANIN SÖZLERİ BENİ ÇOK ÜZDÜ”


İstifa eden Yanal cephesinde Başkan Aziz Yıldırım’ın kendisine davranış şekli de gidişinde etkenki… İçeriğini söylemese de “Elini öyle tutma, o şekilde durma” sözünü örnek gösteriyordu. Başkanın kendisine çocuk gibi davrandığından şikayetçiydi.

ERSUN YANAL'IN TATİL RESMİ!


İstifa ederek Fenerbahçe’deki görevini sonlandıran Ersun Yanal, ilk iş olarak kişisel bir değişikliğe imza attı...
Tecrübeli hoca twitter hesabında Fenerbahçe’de görev aldığı sürede kazandığı şampiyonluk kupasıyla olan arka plan ve profil resmini değiştirdi ve kendisine ait olduğu tahmin edilen ve tatil yaptığı teknenin resmini koydu.

DENİZ TUTKUNU

Özel hayatındaki problemlerle gündeme gelen ve sonunda Fenerbahçe ile yolları ayrılan 52 yaşındaki Ersun Yanal tam bir deniz tutkunu olarak biliniyor. Hocanın bu hamlesi, “Tatile çıktı” diye nitelendirildi.

YÖNETİM CEPHESİ: ŞAMPİYON YAPTI AMA FENERBAHÇE'Yİ TAŞIYAMADI

Yanal ne futbolcular ne de camia ile yakın ilişki kurdu. Davranışları ile Fenerbahçe’nin gücü altında sürekli ezildi.

Ersun Yanal istifaya mecbur bırakıldığını iddia ediyordu... Peki Fenerbahçe yönetimindekiler, hocanın istifası hakkında ne düşündü? Onlar Yanal’dan çok farklı çerçeveden baktılar olaya. Yanal’ın çok hata yaptığında hem fikirdiler ve şunları düşünüyorlardı...

1- DÜZENSİZ YAŞIYOR

Yönetime göre Yanal, Fenerbahçe teknik direktörlüğünü kaldıramadı. Ne futbolcular ile ne camia ile ilişki kuramadı. Davranışları ile camiayı taşıyamadı. Özel yaşamındaki düzensizliği ile kulübe zarar verdi.

2- İSYAN EDEN OYUNCU

Yöneticiler fazla dillendirmese de Başkan Aziz Yıldırım’ın takımdaki tüm oyunculara ve personele Yanal hakkında ne düşündüklerini sordu. Kimse mutlu değildi. Hatta bir oyuncu, “Yanal, kalacaksa beni satın” dedi.

3- HABER YAPTIRDI


Yanal'ın kulüp ile kötü ilişkileri olan ve 3 Temmuz’un mimarlarından görülen Yunus Egemenoğlu ile iyi ilişkileri, camia içinde bir hayli rahatsızlık yarattı. Bazı yazı ve haberlerin Yanal tarafından yaptırıldığı düşünüldü.

4- GEÇMİŞİ UNUTMADI

Yanal'ın Eskişehirspor maçından sonra Yıldırım tarafından görevine son verildiği medyaya yansımıştı. Yanal o dönem görevi bırakmak istese de Mahmut Uslu bu durumu engellemişti. Ancak Yıldırım o dönemi hiç unutmadı.

5- ŞÜPHELİYDİ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Yanal’a direkt olarak “Takımı iyi çalıştırmıyorsun” dedi. Yıldırım bu sezona hem 4. yıldız hem de forma satışları nedeniyle büyük önem verdiği için Yanal’ın başarılı olacağından şüpheliydi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Adana Demirspor 26 yıl sonra Süper Lig'de