Vedat Milor'a beş yıldızlı otelden tazminat şoku

Vedat Milor'a beş yıldızlı otelden tazminat şoku

Antalya'da beş yıldızlı bir otel, televizyon programcısı ve gurme Vedat Milor hakkında yazısında 'haksız rekabet yarattığı' iddiasıyla 50 bin liralık tazminat davası açtı

27 Mayıs 2012, Pazar 15:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Vedat Milor, geçen yıl Şubat ayında Antalya’da konakladığı otelle ilgili kendi internet sitesinde 28 Şubat 2011 tarihinde kaleme aldığı yazıda bir dizi eleştiride bulundu. Tatsız bir dizi olay yaşadığını vurgulayan Milor bu yazısında, "Siz siz olun, 5 yıldızlı bu otelde konaklamak zorunda iseniz iki kez düşünün" ifadesini kullandı.

Vedat Milor yazısında, talimat verilmemesine erken saatte uyandırıldığın, klimanın yeterli çalışmadığını, küvet ve duşta sorun yaşadığını belirtti.

Bu yazı üzerine otelin hukuk servisi harekete geçti. Hukuk servisi, Milor’un bu ifadelerinin ’haksız rekabet’ olduğu gerekçesiyle Antalya 2’nci Asliye Ticaret Mahkemesi’nde 50 bin liralık tazminat davası açtı.

Vedat Milor’a ifadesinin alınması için tebligat sonunda ikamet adresinin bulunduğu Burgazada Muhtarlığı’na yapıldı. Tebligattan üzerine davadan yeni haberdar olduklarını belirten Milor’un avukatı İlkşan Urlu, öncelikle cevap verme süresinin uzatılması talebinde bulundu. Avukat Urlu, davanın müvekkili Milor’un ikamet adresi olan Adalar veya davacı kuruluşun adresi olan Bakırköy Adliyesi’nde görülmesi için dosyanın İstanbul’a gönderilmesini istedi. Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Koca açıkladı! İl il haftalık vaka sayıları