Vefat eden FB TV sunucusu Dilay Kemer'in yürek burkan hikayesi

FB TV'nin gülen yüzü Dilay Kemer dün (30 Ekim) hayata veda etmişti. Genç yaşta hayata gözlerini yuman sunucunun vefatı, birçok kişiyi hüzne boğdu. Öte yandan bu acı haberin ardından Dilay Kemer'in hastalığa yakalanma hikayesi ortaya çıktı.

31 Ekim 2020, Cumartesi 14:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fenerbahçe Televizyonu’nun (FB TV) gülen yüzü, tüm kulüp personelinin ‘Sincabım’ diye çağırdığı sunucu Dilay Kemer, uzun süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek henüz 32 yaşında hayatını kaybetti.

Yaklaşık 6 yıldır FB TV’de çalışan, sürekli gülümseyen yüzü ve iyi yüreğiyle herkesin sevgisini kazanan Dilay Kemer’in ölümü büyük üzüntü yarattı.

Fenerbahçe, Galatasaray ve Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor kulüplerinin yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, başsağlığı mesajları yayınladı.

Kasapoğlu mesajında, “Ekrandaki güler yüzü ve ortaya koyduğu büyük mücadeleyle hatırlayacağımız Dilay Kemer‘e Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve spor camiasına başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Spor Arena'dan Süleyman Arat'ın haberine göre;   Dilay Kemer, 2018 yılında sunduğu bir haber bülteni sonrasında kendisini çok yorgun ve halsiz hissettiğini belirterek, “Beslenmeme çok dikkat ediyorum, vitamin takviyesi alıyorum gene de bu yorgunluğum geçmiyor” diyerek, doktora muayene olmak için 1 saatliğine FB TV yöneticilerinden izin almıştı.

Gittiği hastaneden yaklaşık bir saat sonra telefon eden Dilay, “Bir saat demiştim ama sanıyorum işim biraz uzayacak. Tahliller yaptırmam gerekiyor” dedi.

Bir süre tekrar telefon açan Dilay, “Doktorların surat ifadelerini hiç beğenmedim, sanıyorum tatsız bir durum var ve beni hemen yatırıyorlar” demiş ve o günden sonra sonra bir daha işine dönemeyip tedavi görmüştü.

Hasta yatağından sürekli FB TV’deki arkadaşlarına umut dolu mesajlar atan Dilay Kemer, sosyal medya hesabından da sık sık kanser hastalığına yönelik farkındalık yaratacak paylaşımlar yapmıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 111 yılda İzmir'de 8 büyük deprem