Vejetaryen olduğunu duyunca şaşıracağınız ünlü isimler

Vejetaryenler... Kısaca, temelde et yemeyen, beslenme düzenlerine et ve et ürünlerini dahil etmeyen insanlar. İşte vejetaryenliği benimsemiş ve hayat felsefesini de bunun üzerine kurmuş ünlü isimler

23 Haziran 2017, Cuma 13:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Özge Özpirinççi

Özge Özpirinççi

Tam bir hayvansever olmasıyla da bilinen Özge Özpirinççi, gluten intoleransına sahip olmasından sonra beslenme düzenini tamamen değiştirmiş. Glutensiz beslenmekle kalmayan oyuncu aynı zamanda hayatından kırmızı et ve tavuğu da çıkarmış.

Tarkan

Tarkan

Afrika'da çekimleri yapılan Büyük Göçler adlı vahşi doğa belgeselini seslendiren Tarkan bu program için Kenya'ya gitmiş ve orada gördüklerinden etkilenerek vejetaryen olmaya karar verdiğini açıklamıştı. Hatta "Ben hayata farklı bakıyorum. Ama bazı gelenekler maalesef değişemiyor, keşke biraz değişse. Haberlerde kurbanlık hayvanları görüp üzülüyorum. Hayvanlar ölümlerini adeta geri sayım gibi bekliyorlar. Keşke daha az hayvan öldürsek" açıklamasıyla o zamanlar çok da tepki toplamıştı.

Natalie Portman

Natalie Portman

Uzun süredir vejetaryen olan Natalie Portman da 2009 yılında Jonathan Safran Foer'in ‘Eating Animal' adlı kitabını okuyunca vegan olmaya karar verdi. Portman, endüstriyel hayvancılığın çevre üzerindeki olumsuz etkileri üzerine blog da yazıyor.

Şevval Sam

Şevval Sam

En ateşli hayvan hakları ve veganlık savunucularından olan annesi Leman Sam'ın izinden giden Şevval Sam da neredeyse 17 yıldır vejetaryen besleniyor. Anne-kız kesinlikle hayvansal ürünler tüketmiyor.

Selma Ergeç

Selma Ergeç

Televizyonun en başarılı oyuncularından Selma Ergeç de vejetaryenliğe çocukken adım atanlardan. Ailesinin başta itiraz etse de sonra alıştığını söyleyen Ergeç et hiç yemiyor, ancak yumurta ve peynir tüketiyor.

Morrisey

Morrisey

Uzun süredir vegan olan Morrisey, bu yıl veganizm ve hayvan hakları konusundaki açıklamalarıyla gündemden düşmedi.

Ebru Şallı

Ebru Şallı

Yemek programları yapan, kitapları yazan Ebru Şallı da vejetaryen beslenmeyi seçen ünlülerden. Zayıflığıyla eleştiri oklarının hedefi olan Ebru Şallı, asla et tüketmediğini ancak kırmızı et yiyemediği için folik asit aldığını kitaplarında yazmıştı.

Paris Hilton

Paris Hilton

Paris Hilton da vejetaryanlığı tercih eden ünlülerden.

Ezgi Asaroğlu

Ezgi Asaroğlu

Ünlü televizyon yüzlerinden Ezgi Asaroğlu yüzü olacağı markanın ne olduğuyla değil, dünya görüşüyle ilgilendiğini söylüyor. Onun deyişiyle durum şu: "Hayvanlar üzerinde test edilmeyen, doğaya saygılı ürünlere ayrı bir ilgim var. Benim için markanın reklam yüzü, şişesi, ambalajı değil; içeriğinde neler olduğu ve markanın dünya görüşü daha önemli. Birkaç yıldır vejetaryen besleniyorum, bunun getirdiği bir duyarlılık oluşuyor. Herkesin üstüne düşeni yapması gerekiyor."

Pelin Batu

Pelin Batu

Uzun yıllar boyunca et yemeyen, tabağında bir hayvan görme fikrine dayanamayan Pelin Batu, ciddi sağlık sorunları nedeniyle mecburen yeniden et yemeye başlamış. Ancak balık ve annesinin yaptığı köfteden başka bir et ürünü de yiyemiyormuş. 

BONUS: Peki ya Nusret?

BONUS: Peki ya Nusret?

Survivor sezonlarından birinde adaya konuk olan Nusret'e yarışmacılar favori etini sorunca "Ben vejetaryenim" diye cevaplaması herkesi şoke etmişti. Herkes gerçek mi diye soruyordu?

Bu sorunun cevabı Nusret'in eski katıldığı programların birinde cevap buldu. Vedat Milor'ün, ünlü restorantları gezdiği programlarından birinde ziyaret ettiği Nusret, Vedat Milor'a kuzu etli içli köfte yerken eşlik ediyordu. Yani son bir yıl içinde fikrini değiştirmediyse Nusret vejetaryan olmayı tercih eden isimlerden değil.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İbrahim Tatlıses ve Gülçin Karakaya evleniyor mu?