Vicdansızlık! Engelli kızı için aldığı aracı çaldılar

İstanbul Bağcılar'da 'engelli plakası' bulunan otomobil, 2 kişi tarafından çalındı. Hırsızlık anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı

05 Kasım 2015, Perşembe 15:04
A A
Vicdansızlık! Engelli kızı için aldığı aracı çaldılar

Bağcılar’da 10 gün önce 2 kişi, park halindeki ’engelli plakalı’ bir otomobili çalarak kayıplara karıştı. Tekstil işçisi 35 yaşındaki Bahattin Birtaş, zihinsel ve bedensel engelli kızı İrem (9)’i hastaneye getirip götürmek için 5 yıl önce, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indiriminden yararlanarak bir otomobil aldı.

Özellikle gece saatlerinde sık sık rahatsızlanan İrem, bu araç sayesinde hastaneye rahat rahat gidebiliyordu. Ama 10 gün önce sabaha karşı kimliği belirsiz 2 kişi park halindeki bu otomobili çaldı; daha sonra da kayıplara karıştı. Hırsızlık anı sokaktaki bir apartmanın güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi.

Sabah kalktığında otomobilini park ettiği yerde bulamayan Bahattin Birtaş, durumu polis ekiplerine bildirdi. Polis güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye alıp, hırsızlık şüphelilerini bulmak için çalışma başlattı.

'YAZIK GÜNAH DEĞİL Mİ?'

Otomobilinin bir an önce bulunmasını isteyen Birtaş, "Benim aracımı ne yapacaksınız? Bu çocuk yüzde 90 engelli. Ben çocuğumu o araçla hastaneye getirip götürüyorum. Zaten ÖTV indirimden yararlanarak almıştım ben arabayı. Araçta engelli plakası var, normal plaka yok. Yani bu araç kızımın adına... Yazık günah değil mi? Götürenler Allah rızası için yerine bıraksın. Ya da yetkililer aracımı bir an önce bulsun. Çocuğumu nasıl hastaneye götürüp getireceğim. Her gün başkasından araba isteyemem ki..." dedi.

DHA

 


 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Çile başladı!