Vitor Pereira: Geliştirmemiz gereken çok fazla nokta var

Vitor Pereira: Geliştirmemiz gereken çok fazla nokta var

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, İran temsilcisi Zob Ahan'ı 7-0 yendikleri hazırlık maçında takımın performansından memnun kaldığını söyledi.

11 Temmuz 2015, Cumartesi 22:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Pereira, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, takımın bir arada düşünme duygusuna sahip olmasının kendisini sevindirdiğini belirterek, 11 günlük kamp dönemini de değerlendirdi.

Fizik olarak henüz iyi durumda olmadıklarını vurgulayan Portekizli çalıştırıcı, "Geliştirmemiz gereken çok fazla nokta var. Takımın fizik kondisyonu bizim istediğimiz düzeyde değil. Taktik organizasyonu anlamında da bizi bekleyen ve değiştirmemiz gereken çok fazla nokta var. Aynı zamanda oyunumuzun agresifliğini ve hızını daha ileriye taşıyabileceğimizi düşünüyorum. Genel olarak oyuncularımızın hepsinden memnunum ve oynanan oyundan tatmin olduğumu söyleyebilirim" dedi.

Vitor Pereira, takımdan ayrılması söz konusu olan oyuncularla ilgili şunları söyledi:

"Şu anda bu kararı almamız için çok zamanımız var. Önümüzde bizi bekleyen üç hafta gibi bir süre var. Böyle bir mecburiyetimiz olursa, bu kararı almamız gerekirse, bu kararı alırız. Ama bu bizim için hiçbir şekilde sorun değil, şu anda daha önemli şeyler var. Bu takımdaki oyuncuların kalitesinden nasıl yararlanırız, bunu düşünüyoruz. Herkesi nasıl kullanıp, takımı daha ileriye nasıl taşıyacağımızı düşünüyoruz. Zaten herkes de kalabilir, bu takımda yer alabilir. Böyle bir karar vermeye mecbur kalırsak tabii ki vereceğiz."

Pereira, yeni transferlerden Luis Nani ve Josef de Souza hakkındaki izlenimiyle ilgili soruya, "Bizimle birlikte çok uzun süre çalışabildiklerini söyleyemem. Onlarla çalışmaya başlayalı kısa bir zaman oldu ama kalitelerini herkes biliyor diye düşünüyorum. Her ikisi de benim iyi tanıdığım oyuncular. Kulübümüzden bu yüzden bu transferleri yapmalarını istedim. Her iki oyuncu da bize çok fazla yardımcı olacak, takıma kalite kazandıracak oyunculardır" şeklinde yanıt verdi.

Takımın dizilişi

Fenerbahçe’nin sahada dizilişine ilişkin sorulan soruya "Önemli olan takımın sahada oynadığı sistem midir, yoksa takımın işleyişi dinamiği midir?" sorusu ile karşılık veren Pereira, açıklamasına şöyle devam etti:

"Oyun içindeki dinamik, oyun içindeki o takımın uyumu ve akışı her şeyden önemlidir. Bu, sistemden çok daha önde gelir. Oyun içindeki hareketlilik ve dengeli bir oyun ortaya koyabilmek çok önemlidir diye düşünüyorum. Bunların bana göre, sisteme bağlı olmaksızın işlemesi önemlidir. Benim istediklerimi oyuncularımın anlaması gereklidir. Ben, sahada oyuncularımın rahat olmasını, oynadıkları oyun içinde kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak isterim ki yeteneklerini gösterebilsinler. Ama dediğim gibi sistemden önce benim istediklerimi anlamaları, benim istediklerimi anlayarak sahada böyle bir oyun ortaya koymaları daha önemlidir."

Futbolcuların görüşleri

Fenerbahçe’nin 7-0’lık galibiyetle ayrıldığı maçı değerlendiren Slovak oyuncu Miroslav Stoch, iyi bir performans ortaya koyduklarını dile getirdi.

İki devrede iki farklı takımla sahada olduklarını hatırlatan Stoch, "Her iki takım da çok iyi performans gösterdi. Çok fazla sayıda gol attık ve bu akşam bizim için kondisyon açısından da önemli bir sınavdı. Bu sınavda başarılı olduğumuza inanıyorum, umarım bu şekilde çalışmaya devam edebiliriz. Şu ana kadar gayet iyi çalıştık, bundan sonraki süreçte Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağımız ilk ön eleme karşılaşmasına kadar hazır olmak mecburiyetindeyiz. Kendimizi daha da ileriye taşıyarak o maça da hazırlanacağız" diye konuştu.

Senegalli defans oyuncusu Abdoulaye Ba da maçın kendileri için önemli bir karşılaşma olduğunu dile getirerek, "Bu sezon her maçta olacağı gibi bu akşam maça çıkarken de hedefimiz kazanmaktı. İyi bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum. Hep kazanarak gitmek istiyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde de ulaşabildiğimiz en ileri noktaya ulaşmak istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz ve bu akşam güzel bir başlangıç yaptık. Kendimize güvenimizi artırdık ve umuyorum ki yolumuza bu şekilde devam ederiz" şeklinde görüşlerini aktardı.

Bir gazetecinin, savunma hattındaki sistem değişikliğine ilişkin sorduğu soruyu cevaplayan Ba, şunları kaydetti:

" Tabii ki bizim için kolay değil, yeni bir takım olduğumuzu söyleyebilirim. Lige kadar bu uyumu en üst seviyeye getirme şu anda çok önemli gözüküyor. Arkadaşlarım bana bu konuda fazlasıyla yardımcı oluyorlar. Onların yardımı sayesinde de çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdürebiliyoruz. İyi çalışmak zorundayız, bizim için en önemli hedef hep daha ileriye gidebilmek olmalıdır. Hep en iyimizi vermeye çalışmalıyız. Oynamak hiç kimse için kolay olmayacak. Çok fazla kaliteli oyuncumuz var, oynamak için iyi çaba göstermeliyiz."

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Benik Afobe Trabzon'da