Vitor Pereira'ya eleştiri: Bu kadar oyuncu değiştiriyorsan demek ki ilk 11'lerin yanlış!

Fenerbahçe ligde yine istediğini alamadı. Avrupa Ligi'ndeki Antwerp galibiyetinin ardından içeride Kayserispor'u da yenerek seriye geçmek isteyen Fenerbahçe, 1 puanı son saniyede kurtarabildi. Pereira, yine eleştirilerin odak noktasıydı.

08 Kasım 2021, Pazartesi 12:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hürriyet yazarı Güntekin Onay, Vitor Pereira'nıne erken dakikalarda çok oyuncu değiştirmesini "Demek ki çıkardığın ilk 11'ler yanlış, göremiyor musun?" diyerek eleştirdi. Köşesinde Fenerbahçe'yi değerlendiren Onay'ın yazısı şöyle:

"Hücum planı var mı?"

"Hücum planı var mı?"

Fenerbahçe’de, kadro tercihinden tamamen bağımsız olarak net bir hücum planı var mı? Yok... Sayın Vitor Pereira, madem hiçbir planın yok, bireysel becerilere bağlı doğaçlama bir futbol oynat. Mesut Özil, Jose Sosa, İrfan Can Kahveci, Mert Hakan Yandaş gibi isimlerle daha yaratıcı bir futbola dön.

"11'ler yanlış"

"11'ler yanlış"

Takım savunması aksar, bu isimlerle gol yerim’ diye düşünüyorsan zaten bir şekilde kaleni gole kapatamıyorsun. En azından gol sorununu çöz. Evet, dün kaçan penaltı ve direkten dönen toplar var ama iç sahada Kayserispor karşısında o kadar da üretmek son derece normal. Konya’da 40’ıncı dakikada 3 oyuncu değiştiriyorsun, dün 45’te 3 oyuncu değiştiriyorsun, demek ki başlangıç planların ve 11’lerinde yanlışlık var. 

"Pereira beceremeyecek"

"Pereira beceremeyecek"

Üst üste gelen 3 yenilginin ardından iç sahada alınan bu mucizevi 1 puan Fenerbahçe için sevindirici mi? Asla değil. Değişmesi ve düzeltilmesi gereken çok şey var sarı lacivertlilerde ve görünen o ki Pereira bunu yapamayacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Derbinin kahramanı Uğurcan Çakır konuştu: Herkes gördü