Vodafone satılıyor mu?

İddialar doğru çıkarsa Avrupa'nın devi Vodafone, yakında bir diğer devin kontrolüne geçebilir!

04 Kasım 2013, Pazartesi 16:00
A A
Vodafone satılıyor mu?

Avrupa'nın önde gelen mobil sağlayıcılarından Vodafone, yeni bir rapora göre ABD merkezli AT&T'nin istek listesine girdi.

Bloomberg'in bu hafta sonu yayınladığı rapora göre AT&T, Avrupa'nın en geniş nüfuslu mobil sağlayıcısı Vodafone'u kontrolü altına almayı düşünmek bir yana, hangi bölümlerini devam ettirip hangilerini kapatacağını bile planlamaya başlamış durumda. Rapora göre Vodafone birleşmesi gerçekleşmezse AT&T, İngiliz Everything Everywhere'e de teklif götürebilir.

Vodafone geçtiğimiz aylarda Verizon Wireless hisselerini 130 dolara geri satmıştı. AT&T'nin Vodafone'u satın alması halinde bu anlaşmanın tamamlanması için önümüzdeki seneyi beklemesi gerekecek. İki devin birleşmesi halinde 500 milyonun üzerinde müşteriye sahip dünyanın en büyük mobil ağı ortaya çıkacak. Vodafone veya AT&T, raporla ilgili bir açıklama yapmamayı tercih ediyorlar.

Resimlerle: 2013'ün son çeyreğinde satışa sunulacak cepler

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.