Vodafone'dan eğitime 'ilk adım' desteği

Türkiye Vodafone Vakfı, okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmayı amaçlayan 'İlk Adım Projesi' başlattı

16 Ekim 2009, Cuma 05:00
A A

18 İLDE 180 ANA SINIFAnne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü ve Türkiye Vodafone Vakfı işbirliğinde gerçekleştirilen ‘ilk adım’ projesinde ilk aşamada 18 ilde 180 ana sınıfı açılacak. Proje ile 6300 çocuk ve 3600 aileye eğitim verilecek. Proje ile ayrıca okul öncesi eğitime erişimin düşük olduğu illerde, ana sınıflarının ideal malzemelerle donatılması ve aileler için eğitim seminerleri düzenlenmesi amaçlanıyor.

8 MİLYON LİRALIK KAYNAK

İlk adım projesi ile ilgili bilgi veren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, projenin sponsoru Vodafone Vakfı’nın 2007’den beri okul öncesi eğitim alanında yaptığı yatırımlar ile 20 kentte 36 bin anne ve çocuğa ulaşıldığını belirtti. Timuray, 3 yıl içinde sosyal yatırım projelerine 8 milyon liralık kaynak aktarıldığını ifade etti. “Hedef, ülkemizi bilgi toplumuna dönüştürmek” diyen Timuray “İki koldan yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Bunlardan ilki 3G. Diğeri de okul öncesi eğitime katkılarımız” şeklinde konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.