Volkswagen yarı hibrit dizel üniteyle geliyor

Sürpriz bir hamle ile motor seçenekleri arasına yarı hibrit bir dizel ünite ekleyen Volkswagen, en kısa sürede bu motoru kullanıma sunmaya başlayacak. 2.0 litre motordan güç alan dizel araca eklenecek bu motorla birlikte gücüne güç katacak

30 Nisan 2018, Pazartesi 16:27
A A
Tanıtımı Viyana’da gerçekleştirilen 2.0 litre hacmindeki bu motorun üretimi ve sunulmasına mümkün olan en kısa sürede başlanılacak.


BAŞLANGICI AUDİ İLE YAPACAK


Log’un haberine göre “EA288 Evo” koduyla tanıtımı gerçekleştirilen bu motor içerisinde, 2018 Audi A8 başta olmak üzere örneklerini artırabileceğimiz diğer modellerde de gördüğümüz başlangıç jeneratör sistemi ve lityum-iyon batarya dahil ediliyor. 

Yakıt tüketiminin yanında sürüş konforuna olan olumlu etkisi ve turbo lagını minimuma indirmesiyle bildiğimiz bu sistem karbon salınımında ise kilometrede 10 grama kadar iyileşmeyi beraberinde getiriyor. Tanıtımı sırasında detaylı teknik bilgilerini paylaşılmadığı ünitede yüzde 9 gibi bir iyileşmenin olduğu söyleniyor. Makinenin maksimum 201 beygire kadar güç üreteceği söyleniyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.