VSCO girl nedir? Nasıl Vsco girl olunur?

VSCO girl nedir? İnternette siz de ara ara VSCO girl diye bir etikete rastlamışsınızdır belki. VSCO girl aslında bir moda akımı, ismi de VSCO ismindeki bir fotoğraf düzenleme uygulamasından alınıyor. Yani VSCO girl dendiğinde, genellikle Instgram'a bu uyguşama ile düzenlediği fotoğraflarını koyan genç kızlar gelebilir. Biz VSCO girl kıyafetleri ve VSCO girl eşyalarını oldukça merak ettiğinizi tahmin ediyoruz. İşte VSCO girl nedir? Nasıl Vsco girl olunur?

10 Temmuz 2020, Cuma 13:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

VSCO, aslında bir fotoğraf düzenleme ve paylaşım platformunun ismi. Tıpkı Instagram gibi, fakat daha görsel odaklı. Genellikle gençler tarafından tercih ediliyor. 'VSCO Girl', 'sokak kültürü'yle bütünleşmiş kadınlar için kullanılan bir tabir olarak İngilizce sosyal medya lügatına yerleşmiş görünüyor. VSCO isimli uygulamayı kullanıp kullanmamak bir yana, esasen olay yaşam tarzı ve giyim stiliyle alakalı. Peki, nasıl 'VSCO Girl' olunuyor?

Şehir yaşantısını yansıtan tüm fonlar, sizin için birer fotoğraf malzemesi haline gelmeli, eğer 'VSCO Girl' olarak görünmek istiyorsanız. Özellikle de duvar yazıları, mural resimler... Duvar yazıları önünde çekilen fotoğraflar 'sokak stili' tavrınızı destekleyecek. Öte yandan, 'cool' göründüğünüz ön kabulü de güçleniyor.

'VSCO Girl' profillerine baktığımızda görülen en önemli şey, benzer takıların yaygın kullanımı. Bileklikler, görece büyük küpeler, kolyeler oldukça önemseniyor. Takılar dışında bir aksesuar olarak güneş gözlüğü de dikkat çekiyor.


Sokak kültürünü yansıtan, vintage olmayan ve sıradan ama ilgi çekici kombinler yaratabilmelisiniz. Çoğunlukla, açık renk bir tişört ve kot şort yahut etek gibi kombinlerle karşılaşılıyor. 'Şık görünmek' değil ancak 'rahat ve havalı' görünmek mühim. 

Birkenstock ayakkabı, Scrunchie saç bantları, Hydro Flask su şişeleri, Brandy Melville tişörtler, Vans ayakkabılar, arkadaş bileklikleri, Polaroid kameralar, pastel renkli ojeler, dizüstü bilgisayarlarda ve su şişelerinde çıkartma, carmex dudak kremi vs. gittikçe uzayan bir liste ile kendilerini tanımlıyorlar.

#VSCOgirl etiketi dünyada büyük derecede ses getiriyor ve TikTok’ta bu etiket ile 118 milyondan fazla izlendi. Bu videolarda bu tür kızların sahip olacağı eşya koleksiyonlarını gösteriyorlar.

Bütün dünyada büyük ses getiren VSCO etiketi ile paylaşım yapanların takipçi sayıları ve görünürlükleri artarken, TikTok gibi yeni nesil uygulamalarda da bu etiket karşımıza çıkıyor. Sürdürülebilirliğe verdikleri önemle öne çıkan VSCO kızları dişiliğe ve estetiğe sahip olarak tanımlanıyor.

Urban Dictionary onlara ‘2019 Tumblr Kızları’ diye hitap ediyor. Gerçek hayat ve sosyal medya birlikte o kadar harmanlanmış ki, VSCO kızları gerçekten de ayrı bir stil ile kendilerini belli ediyorlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sezonun en uygun fiyatlı 10 triko elbisesi