Vücut losyonu kullanırken en çok yapılan 3 hata

Sadece elimizin ve yüzümüzün değil, tüm vücudumuzun nemlendirilmeye ihtiyacı var. Vücut losyonları burada devreye giriyor! Uzmanlar ise vücut losyonlarının sıklıkla yanlış uygulandığını belirtiyor. İşte vücut losyonu kullanırken en çok yapılan 3 hata...

31 Mart 2021, Çarşamba 17:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Nemi hapsetmeye yardımcı olmak ve sabun veya temizleyicilerle bozulan cilt bariyerini eski haline getirmek için duştan sonra vücut losyonu uygulamak oldukça etkilidir. Bu sayede cilt zarar görmez ve nemini korur.

Pembenar'da yer alan habere göre, duştan çıktıktan sonra 3 ila 5 dakika içerisinde vücut losyonu uygulamak en iyi zaman olarak kabul edilir. Bu sayede cildiniz yüksek miktarda nemi kendine hapseder.

Basit görünse de vücut losyonunuzu uygularken farkında olmadan yaptığınız bazı hatalar var. İşte dermatologlara göre vücut losyonu uygularken kaçınmanız gereken o hatalar...

1- CİMRİ OLMAYIN

Elbette, şişenin tamamını vücudunuza boşaltmanıza gerek yok. Ancak ne kadar uyguladığınız konusunda cömert olun. Az uyguladığınız losyondan istediğiniz verimi alamazsınız.

2- HER YERE UYGULAYIN

2- HER YERE UYGULAYIN

Vücudunuzun her santimini nemlendirdiğinizden emin olun. Unutmayın ki cildinizin her yerinin neme ihtiyacı var.

3- DOĞRU LOSYONLARI KULLANIN

Genel olarak, cildinizi bir süre nemli tutacak besinleri, vitaminleri ve bileşenleri içeren bir ürün seçmelisiniz. Ancak cildiniz çok kuru bir yapıya sahipse daha yoğun içerikleri tercih edebilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vücuttaki çatlaklar nasıl geçer? İşte 6 basit yöntem