Vücut temizliğinde lif mi kese mi yoksa sünger mi?

Konu vücut temizliği olunca özellikle corona virüs döneminden sonra daha da hassaslaştık. Ancak vücut temizliğinde seçenek çok. Markete gittiğimiz zaman çeşit çeşit sünger, lif, fırça ve kese ile karşılaşıyoruz. Kimilerine göre en iyi temizlik annelerimizin ördüğü liflerle olur, bazı uzmanlar ise ellerimizden daha iyi bir temizlik yöntemi olmadığını savunuyor. Öyleyse gelin kese, sünger ve lifin avataj ve dezavantajlarına birlikte bakalım.

05 Haziran 2020, Cuma 12:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Lif

Lif

Rengârenk, cıvıl cıvıl olmalarına ve cildinizde yumuşak bir his bırakmalarına rağmen eğer kullandığınız lifi sık sık yenilemiyorsanız kötü bir tercih yapıyorsunuz demektir. Çünkü banyo lifleri de tıpkı bulaşık süngeri gibi bakteri üretiyor. Hatta bu liflerin bakteri yuvası olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İlle de lif kullanacağım diyorsanız her kullanımdan sonra tencerede kaynatmanızda yarar var. 

Sünger

Sünger

Süngerlerin de liflerden farkı yok. Hatta liflere göre içinde bakterileri ihtimali daha da yüksek. Eğer ille de sünger kullanacağım diyorsunuz, tamamen doğal olan deniz süngerlerini edinin. İçinde kimyasal, plastik ve silikon bulunmamasına özen gösterin. 

Sadece ellerle temizlemek en iyisi

Sadece ellerle temizlemek en iyisi

Sadece ellerle temizlenmek ise hem vücudun doğal yağlarını ve nemini korumak hem de enfeksiyonlara yol açmaması açısından çok daha güvenli. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Her zaman pahalı olmak zorunda değil! 6 adımda etkili cilt bakımı