Vücut tipine göre hangi mantoyu giymelisin?

Her kadın daha iyi görünen bir beden için vücut tipine göre giyinmeli. Kaban seçimlerinizde de, bu kuralı asla unutmayın.

27 Şubat 2021, Cumartesi 17:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kısa boylu kadınlar

Kısa boylu kadınlar

Daha uzun görünmek isterseniz, uymanız gereken birkaç kural var. Örneğin, mini etek veya kısa elbiseler boyunuzu daha uzun gösterir. Enine çizgiler yerine dikey çizgileri seçmelisiniz ve tek parça tek renk kıyafetler de aslında sizi olduğunuzdan uzun gösterir. Dolayısıyla uzun ve tek renk bir palto da sizi hem sıcacık tutar hem de vücudunuza uyum sağlar. İnce bir vücut yapınız varsa belde biten crop modellere de bir şans verin! Oversize yerine vücuda oturan tasarımlar sizin için uygun olacaktır.

Armut tipi vücut

Armut tipi vücut

Akdeniz kadınlarının genellikle sahip olduğu vücut tiplerinden biri olan armut tip, geniş basenler, ince bel ve dar omuzlar olarak kendini gösteriyor. Dolayısıyla ince beli vurgulamak için kemerli modelleri tercih edebilirsiniz. Uzun ve orta boy kabanlar tam size göre çünkü kısa montlar kalçanızı ön plana çıkarır ama siz belinizi ön plana çıkarmalısınız. Özellikle atkılarla omuzlarınızı daha geniş gösterebilirsiniz.


Elma tipi vücut

Elma tipi vücut

Genellikle bel kıvrımlarının çok belirgin olmamasıyla dikkat çeken bu vücut tipi için öne çıkarılması gereken bölge kesinlikle bacaklar. Bacak ve göğüslere odaklanarak alışveriş yapabilirsiniz. Kabarık veya bol duran kabanlar yerine vücuda tam oturmayan ama nispeten hatları ortaya çıkaran modelleri seçmelisiniz. Kısa mont ve kabanlar sayesinde bacaklarınızı öne çıkarmanız daha kolay olur. Tek renk ve sade modelleri tercih etmelisiniz ama eğer desenli bir tasarım istiyorsanız dikey çizgileri deneyin.

Kum saati vücut

Kum saati vücut

Belin kalça ve göğüs ile orantılı olmasıyla belki de giyinirken en şanslı olan grubun kum saati vücuda sahip kişiler olduğunu biliyoruz. Eğer kıvrımlarınızı çok ortaya çıkarmak istemiyorsanız, göğüs altından itibaren daralan modelleri seçin. Yakası hareketli, detaylar ya da süslemelere sahip kabanlar da feminen görünmenize yardımcı olur. Desen konusunda özgürsünüz ama belinizin daha kalın görünmemesi için kemerli modelleri kullanın.

Büyük göğüslüler

Büyük göğüslüler

Eğer büyük göğüsleriniz var ise yaka kısmında bulunan kürk, işleme ve düğmelerden uzak durmalısınız. Düğmeleri kabanların iki kat görünümü sizi olduğunuzdan kilolu gösterebilir. Bu yüzden fermuarlı mont ve kaban seçimi sizin vücut tipiniz için daha uygun olur.

Geniş omuzlular

Geniş omuzlular

Bazı kadınların omuz bölgesi daha geniş olabiliyor. Özellikle geniş omuzlu kadınlar, kabanlarda daha titizlik göstermeli. Düğmeli ve büyük yakalı modeller yerine, fermuarlı ve dik yaka modelleri seçmeniz sizi daha orantılı gösterecektir. Bununla birlikte kabanların yaka kısmında parlak detaylar, işlemeler ve kalın kürkler varsa bu modeller asla size göre değil.

 Büyük bedenler

Büyük bedenler

Kendinizi olduğunuzdan daha zayıf ve kadınsı görünüşünüzü koruyan bir model istiyorsanız A kesim gelen kabanlar sizin tercihiniz olmalı. Kürk ve peluşlu tercihler sizi daha kilolu gösterebilir, bu yüzden tercihinizi asimetrik kesim manto, pelerin ve pançolardan yana kullanmalısınız.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 30'lu yaşlarında her kadının gardrobunda bulunması gereken 10 parça