Vücuttaki çatlaklar nasıl geçer? İşte 6 basit yöntem

Vücut çatlakları, kırmızı veya mor renkli olabildiği gibi beyaz renkli de görünebilir. Çatlaklar hamilelik, kilo alıp verme ya da sadece vücudun gelişimi nedeniyle meydana gelebiliyor. Uzun süredir vücudunuzda beyaz çatlaklar var ve tedavisi daha zordur, ancak yine de doğal yollarla çatlak görünümünü gidermeniz mümkün.

31 Mart 2021, Çarşamba 14:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- RETİNOİD KREM KULLANIN

1- RETİNOİD KREM KULLANIN

Retinoid maddesinin kırmızı çatlakların tedavisinde etkili olduğunu kanıtlamıştır. Birkaç aylık çatlakların görünümünü iyileştirebilir. Retinoid, kolajeni yeniden oluşturmaya yardımcı olur ve çatlaklar giderek yok olmasını sağlar.

2- YAPAY BRONZLAŞTIRICILAR ETKİLİ OLABİLİR

2- YAPAY BRONZLAŞTIRICILAR ETKİLİ OLABİLİR

"Güneşsiz bronzlaştırıcılar" yani yapay bronzlaştırıcı spreyler, çatlakların rengini kapatmaya yardımcı olabilir. Çatlaklarınız varsa güneşte doğal bronzlaşma tavsiye edilmez. Bu durum çatlakların daha belirginleşmesine neden olabilir.

3- DOĞRU BESLENİN

3- DOĞRU BESLENİN

Çatlakları yok eden sihirli bir yiyecek olmasa da, bazı besinler cilt sağlığını geliştirerek çatlak görünümünün azalmasına yardımcı olur. Uzmanlar, cildi yumuşak tuttuğu ve çatlak oluşumunu azalttığı için bol su içmeyi, fındık veya balık gibi çinko içeriği yüksek yiyecekler tüketilmesi gerektiğini söylüyor.

4- DÜZENLİ OLARAK KESELEYİN

4- DÜZENLİ OLARAK KESELEYİN

Keselenmek, cildin pul pul dökülmesini önler ve çatlak görünümünü iyileştirir. Ekstradan uyguladığınız kremler gibi tedavi yöntemlerinin de daha etkili olmasını sağlar.

5- MİCRONEEDLİNG'E ŞANS VERİN

5- MİCRONEEDLİNG'E ŞANS VERİN

Microneedling, dermarolling ya da mikro iğneleme gibi farklı formları ile de bilinen kollajen indüksiyon tedavisi, derinin küçük, steril iğneler ile hızlı ve tekrarlayan bir şekilde delindiği kozmetik bir uygulama.

Microneedling yönteminde, cildin üst tabakasında küçük delikler oluşturmak için küçük iğneler kullanır. Çatlakların oluştuğu deri tabakası olan dermisi hedef alır. Cildi "travmatize eder" ve vücudun yaraları iyileştirmek için daha fazla kolajen oluşturmasını sağlar.

6- FAZLALIKLARINIZDAN KURTULUN

6- FAZLALIKLARINIZDAN KURTULUN

Aktif kalmak ve sağlıklı kiloda kalmak cildin yıpranmasını önlemeye yardımcı olabilir. Cildiniz kilo alımı veya kilo kaybı gibi yeni bir stres yaşamıyorsa, çatlakları yok etmek daha kolay hale gelebilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Daha pürüzsüz bir cilt için ağda ve jilet tüyoları