Vücuttaki en etkili ve faydalı 5 masaj noktası

İnsan vücudu birbirine bağlı bir sinir yumağıdır. Bu sinir ağının belli noktalarını uyararak bazı sıkıntılarınızdan kurtulmanız mümkündür. Baş ağrısını geçirmek için ellerinizdeki bir bölgeye masaj yapmanızın yeterli olduğunu söylersek merakınız iyice artar değil mi? O zaman bu noktaların bazıları neler, görmeye ne dersiniz?

04 Temmuz 2018, Çarşamba 11:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- PARMAK ARASI

1- PARMAK ARASI

Başımız ağrıdığında çoğumuz şakaklarımızı ovalarız veya ağrı kesici alıp geçmesini bekleriz. Özellikle çok çalışmak ve strese bağlı ağrılarda ellerimizin başparmak ve işaret parmağı arasında kalan yumuşak alanın tam ortasına 1 dakika kadar masaj yapmak iyi gelebilir. Bu masajı 5’er dakikalık aralarla tekrar edebilirsiniz. 

2- AVUÇ İÇİ

2- AVUÇ İÇİ

Genellikle fenalaşan insanların yanında ellerini ve bileklerini ovalayan birilerini mutlaka görmüşsünüzdür. Bu bilgi çok eskilerden beri bilinir ve uygulanır. Özellikle kadınlarda daha hassas olan avuç içi bölgesine yapılan masajların rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi olduğu biliniyor. Ağrıyan bir yerinize avuç içinizle dokunduğunuzda bile ağrınızın bir miktar azaldığını fark etmişsinizdir. Bunun nedeni elinizin bu bölgesi tüm sinirlerin kesiştiği noktadır. 

3- UYKU NOKTASI

3- UYKU NOKTASI

Uykusuzluk çektiğiniz bir zamanda masaj yaparak bu sıkıntınızdan kurtulabileceğiniz başka bir noktamız daha var. Ayak tabanımızın tam orta bölgesine 30 saniye kadar yumuşak bir masaj yaptığınızda vücudunuzun gevşediğini ve rahatladığınızı göreceksiniz. Bu masajı size başkası yapıyorsa da kısa bir süre sonra gözlerinizin kapanmasına engel olamayabilirsiniz. 

4- ISITMA NOKTASI

4- ISITMA NOKTASI


Üşüdüğünüzde istemeden ellerimizi yumruk haline getiririz. Bunun nedeni aslında parmaklarımızın ucunu sıkmak içindir. Bunu yapınca uyarılan sinirler vücut ısımızın artmasına neden olur. Kan akışının hızlanmasına da neden olan bu küçük masajları önemli bir toplantı ya da konuşmadan önce uygulayabilirsiniz. Yumruklarınızı 5 dakika boyunca defalarca sıkıp bırakın, hem rahatladığınızı hem de stresli durumlara daha hazır olduğunuzu göreceksiniz.

 

5- YÜZÜK PARMAĞI NOKTASI

5- YÜZÜK PARMAĞI NOKTASI

Yüzük parmağının uç boğumunun avuç içi tarafına yapılan hafif masajların rahatlatıcı, gevşetici olmasının yanında cinsel uyarılmaya da yol açan bir tarafı var. Yüzyıllardır evliliklerde yüzüğün takıldığı ve kutsandığı parmak olması da bu bilgiyi doğrular nitelikte, sizce de öyle değil mi?

 

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gözlük kullananlar koronavirüse 3 kat daha az yakalanıyor