Vural: Artık sıra benim

Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Mustafa Denizli, Fatih Terim ve Şenol Güneş gibi önemli isimlerin Milli Takım'da görev aldığını belirterek, "Artık sıra bana geldi" dedi.

08 Şubat 2010, Pazartesi 16:33
A A
Vural: Artık sıra benim

Türkiye Futbol Adamları Derneği (TURFAD) ile Osmangazi Belediyespor’un Ördekli Kültür Merkezi’nde düzenlediği "Bursa’da Futbol Zirvesi" paneline futbolcusu Gökhan Güleç ile birlikte konuşmacı olarak katılan Vural, panel öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türk Milli Takımı’nın 4 aydır teknik direktörü bulunmadığını anımsatarak, Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu durumu "En iyisini bulmak için çabalıyoruz" diye geçiştirdiğini, Türkiye’nin 2012 yılında Polonya ve Ukrayna’nın ortaklaşa düzenleyeceği 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası kura çekimine takımın başında teknik direktör bulunmayan tek ülke olarak katıldığını ifade etti.

Vural, Türkiye’de belgeli 15 bin antrenör bulunduğunu, bunun yaklaşık bininin aktif teknik direktörlük yaptığını vurgulayarak, "Eğer, bin kişi içinde A Milli Takım’ın başına getirecek bir teknik direktör bulamıyorsak bu antrenörlerin mi, ay-yıldızlı takımı çalıştıracak kalitede teknik direktör yetiştirmeyen TFF’nin mi ayıbı orasına kamuoyu karar versin" dedi.

"BU CAMİA İÇİNDE BULUNMAKTAN UTANIYORUM"

Milli Takımın başına Türk bir teknik adamın getirilmesi gerektiğini, bunu kendisinden başka kimsenin söyleyemediğini, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği’nin konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmamasına da ayrıca sinirlendiğini dile getiren Vural, "Ben artık bu camianın içinde bulunmaktan utanıyorum.

Mustafa Denizli, Fatih Terim ve Şenol Güneş milli takım teknik direktörü oldu. Artık sıra bana geldi. Ben bu görevi başarıyla yapabileceğimi düşünüyorum. Türkiye’de 20’den fazla takım çalıştırdım. Bu takımlarda büyük zorluklar altında görev yaptım" diye konuştu.

"PİONTEK'İN NE BAŞARISI VARMIŞ?"

Vural, "Türk Milli Takımının Piontek’in görev yapmasının ardından yükselişe geçtiği yönünde bir inanış var. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz’ sorusunu ise şöyle yanıtladı: "Piontek’in ne başarısı varmış? Buna katılmam mümkün değil.

Del Bosque ve Aragones geldi de ne oldu? 2 milyon avro maaşla geldiler, 8-10 milyon avro üste para verilerek gönderildiler. Yabancı teknik adamların Türk futboluna katkısı olmadığını düşünüyorum.

Şu konuda yardımları oluyor. Yabancı teknik adamlar çim saha isteyince hemen yapılıyor. Biz Türk teknik adamlar ise bu çim sahanın yapılması için müteahhit gibi çalışmak zorunda kalıyoruz."

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.