Whatsapp Neden Sınıfta Kaldı?

Whatsapp Neden Sınıfta Kaldı?

İlk defa raporda yer alan WhatsApp’ın kullanıcılarının veri güvenliğini korumak adına gerekli adımları atmadığının altı çizilmiş oldu.

19 Haziran 2015, Cuma 09:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Şirketlerin EFF’den geçer not alması için veri güvenliği ve kullanıcı gizliliğinin aralarında bulunduğu 5 farklı şartı yerine getirmeleri gerekiyor.

Bu kapsamda onlarca teknoloji şirketini mercek altına alan kuruluş, Apple’a geçer not verirken Dropbox, Adobe, Wikimedia, WordPress ve Yahoo’nun 5 seçeneğinin 5’ini de yerine getirerek tam not aldığının altını çizdi.

Teknoloji şirketlerinin veri güvenliği ve kullanıcı bilgilerinin gizliliği alanında yaptıkları çalışmaları denetleyen; “Electronic Frontier Foundation” isimli Kuruluş, WhatsApp’ın da aralarında olduğu dev şirketleri sınıfta bıraktı.

ABD merkezli Electronic Frontier Foundation; “EFF” teknoloji şirketlerinin kullanıcılarının özel bilgilerine verdiği değeri temel alarak hazırladığı raporunu yayınladı.

2011’den beri düzenli olarak yayınlanan raporda WhatsApp, Google ve Microsoft geçerli notu alamadı. İlerleyen zamanlarda sorun nasıl çözülecek? Bekleyip göreceğiz.

 

Cortana Android’e Ne Zaman Geliyor?

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Koyun Baraack'tan 35 kilogramdan fazla yün kırpıldı