Windows 8 görücüye çıkıyor

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8'in ilk sürümü, ABD'nin California Anaheim'de 13-16 Eylül tarihlerinde düzenlenecek BUILD konferasında geliştiriciler ve medya mensupları ile buluşacak

14 Eylül 2011, Çarşamba 16:27
A A

Microsoft'un hem tablet gibi mobil cihazlar hem bilgisayarlar için geliştirdiği ve birçok cihaz için farklı sürümünün bulunacağı Windows 8 işletim sisteminin yeni özellikleri bu konferansta dünyaya duyurulacak. Etkinlikte aynı zamanda Windows'un tablet sürümünün de tanıtılması bekleniyor.

Samsung'un Windows 8 kullanan yeni nesil tablet bilgisayarının da bu etkinlikte tanıtılacağı düşünülüyor.Yeni nesil işletim sisteminin hem masaüstü/dizüstü hem de mobil cihazlar (tablet ve telefon gibi) sürümlerinin duyurulması bekleniyor. Resmi olarak bir açıklama yapılmasa da konferansta ya sonrasında Windows'un ön sürümlerinin birinin dağıtılacağı da beklentiler arasında bulunuyor.

Yeni nesil işletim sistemi ile ilgili önemli detaylardan biri de özellikle dokunmatik cihaz deneyiminin geliştirildiği yönünde. Bugüne kadarki Windows sürümleri dokunmatik cihazlar için çok uygun değillerdi.Windows 8 ise özellikle dokunmatik cihazlar için geliştirilmiş bir işletim sistemi özelliğine sahip. Microsoft, Windows 7'nin geliştirme sürecinde aralarında Türkler'in de bulunduğu milyonlarca kullanıcıya işletim sistemini test ettirmiş, gelen geri bildirimlerle yapılan düzenlemeler Windows 7'nin popüler olmasını ve iyi satış rakamlarına ulaşmasını sağlamıştı. Microsoft'un benzer bir stratejiyi yeni nesil işletim sistemi Windows 8'de de sürdürmesi bekleniyor.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.