Windows 8.1 rötar yaptı!

Windows 8.1 görünüşe göre ufak bir rötarla gelecek... İşte açıklanan yeni ve kesin çıkış tarihi!

15 Ağustos 2013, Perşembe 17:30
A A

Microsoft'un piyasaya çıktığından bu yana çok farklı eleştiriler alan işletim sistemi Windows 8'e ciddi yenilikler getirecek 8.1 güncellemesi, 18 Ekim tarihine sarktı. Donanım üreticilerine Ağustos ayından itibaren RTM sürümü verilmeye başlanan güncelleme, sonbahar aylarında çıkacak yeni PC'lerin satışını hızlandırmak için bekletiliyor olabilir.

Beklendiği üzere Ekim ayında yayınlandığı takdirde Windows 8'in piyasadaki bir yılını doldurmasına denk gelecek olan güncelleme, Windows 8 sistemlere bir 'Başlat' düğmesinin yanı sıra sistem açılışının ardından doğrudan masaüstüne geçiş gibi "yenilikler" getirecek.

Haber, kullanıcılar için bekleyişin biraz daha uzaması anlamına gelse de, Windows işletim sistemlerinde birkaç yıla sarkabilen servis paketi çıkış rutinleri açısından bakıldığında Microsoft'un son işletim sistemini güncelleme konusunda elini bir hayli çabuk tuttuğunu söyleyebiliriz...

Resimlerle: Ön izleme sürümünü kurmadan Windows 8.1!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.