Windows 8.1'in geleceği!

Microsoft'un ağzından kaçırdığı bu detaylar, Windows 8.1'in geleceği hakkında çok şey söylüyor!

14 Nisan 2014, Pazartesi 11:15
A A

Microsoft Research'ün yayınladığı, ardından yayından kaldırdığı videolar, etkileşimli Windows 8 canlı kutucuklarından ipucu verdi.

TechFest 2014 etkinliğinin yayınladığı videolardan birinde Microsoft İnsan-Bilgisayar Etkileşimi Grup araştırmacısı Jiawei Gu, kutucukların köşelerine dokunarak onlarla nasıl etkileşim kurulabildiğini gösteriyor. Gu, bu işlev sayesinde örneğin e-postalarına uygulamayı açmadan bakabiliyor. Gu, masaüstü uygulamalarını giriş ekranından çalıştırmaya izin veren yeni etkileşimli masaüstü kutucuğunu da gösterdi.

Android'deki widget'lar gibi, etkileşimli canlı kutucuklar, diğer uygulamalarla beraber çalışabiliyor. Gu, videoda aynı kutucukların Windows Phone'da da çalıştığını gösterdi.

İddiaya göre etkileşimli canlı kutucuklar, Microsoft'un web sitesinde açıklandı ancak açıklamalar bir süre sonra siteden kaldırıldı. Bu açıklamalarda etkileşimli kutucukların hızlı tepki verdiği ve uygulamanın içeriğine göre esneklik gösterdiği bilgileri yer alıyordu.

Etkileşimli kutucuklar Microsoft'un bir araştırma projesi olduğundan, gerçeğe dönüşmeme ihtimali de var. Ancak işlevin videolarının kaydedilmiş olması ve sitede açıklanmış olması, bizim için iyi yönde bir işaret olsa gerek.

Resimlerle: Windows'lu cihazlar için dokunmatik ipuçları!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.