Windows Phone'dan iyi haber!

Windows Phone 8.1'in yükselişi tam gaz devam ediyor. Gelen son rakamlar; haberimizde...

05 Aralık 2014, Cuma 20:15
A A

Windows Phone ekosistemine yönelik yapılan araştırma, platforma gelen son 8.1 güncellemesinin kullanıcılar tarafından benimsenmiş olduğunu gösteriyor. Son gelen raporlara göre Windows Phone 8.1, ekosistem içinde yüzde 50'lik oranı aşmış durumda. Bu sonuç geçtiğimiz ekim ayında yüzde 46.7 idi.

AdDuplex tarafından yapılan araştırmaya göre Windows Phone ekosisteminde 8.1'in yükselişi sürüyor. Windows Phone 8.1, yüzde 50.8'lik kullanım oranına erişirken, onu yüzde 33.5'le Windows Phone 8.0 takip ediyor. Öte yandan Windows Phone 7 ise halen kullanımda. Onun pastadaki dilimi ise yüzde 15.7 oranında.

Yayınlanan diğer bir rapor ise piyasada yer alan Windows Phone işletim sistemine sahip ceplerin üreticilerine ilişkin. Rapora göre piyasada yer alan Windows Phone'lu ceplerin yüzde 95'i Nokia markasını taşıyor. Onu yüzde 3.11'le HTC, yüzde 1.14'le Sa >CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.