'World of Geek Craft' sergisi İzmir'de

'World of Geek Craft' sergisi İzmir'de

İzmir’de Kırmızı Sanat Galerisi'nde 25 Şubat’ta “World of Geek Craft" sergisi açılacak. Fantastik sanatın seçkin örnekleri İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunulacak

23 Şubat 2017, Perşembe 13:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Düzenlediği sıradışı sergiler ve çalıştaylarla İzmir’in kültür sanat hayatına yeni bir soluk getiren Urla Kuşçular Köyü’ndeki Kırmızı Sanat Galerisi, fantastik sanatın seçkin örneklerini İzmirli sanatseverlerle buluşturacak.

“World of Geek Craft" sergisinde, Türkçede alt kültür olarak tanımlanabilecek, son 20 yıla damgasını vuran, bilgisayara ve teknolojiye bağımlı, fizik, astronomi, FRP ve bilim kurgu edebiyatına meraklı, entelektüel bir alanı sembolize eden “GEEKö kavramının sanata yansımalarının en güzel örnekleri sergilenecek.

Sergide, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim Üyesi illüstratör Koral İlhan ve illüstratör Emel Alp Sarı’nın yanı sıra illüstratör Cem Batur Kemikkıran, Çağlayan Göksoy, Ömer Tunç ve heykeltıraş Anıl Kaan Yatar, Aykut Ergin ve ressam Gizem Zeybek’in çalışmaları yer alacak. Star Wars, Lord of The Rings, Game of Thrones gibi yapımlara, konsol oyunlarına, teknolojik ürünlere ve fantastik çizgi romanlara ilgi duyanların kaçırmaması gereken sergi 12 Mart’a kadar açık kalacak.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Game of Thrones'un dizisi House of the Dragon'dan yeni fotoğraflar yayınlandı