Xavi: Ronaldinho, Messi'yi kardeşi olarak gördü ve ona çok yardımcı oldu

1998-2015 yılları arasında Barcelona'da oynayan ve kulübün en parlak dönemlerine imzasını atan Xavi, bu aralar Barcelona'ya dönme planlarıyla meşgul. Kulübün eski dönemleriyle ilgili konuşan Xavi, Messi'nin ilk yıllarını da anlattı.

06 Nisan 2020, Pazartesi 15:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Xavi, Barcelona şehrindeki corona virüs kliniğine yaptığı 1 milyon euro'luk bağışla gündeme gelmişti. Bu gelişmenin hemen ardından Globo Esporte'ye röportaj veren Xavi, 'Tarihin en iyi oyuncusu kim?' sorusuna verdiği cevap, röportajın en dikkat çeken kısmıydı.

Xavi, "Tarihin en iyi oyuncusu Messi, fakat Ronaldinho da hala orada duruyor. Ronaldinho'nun zirvede olmak için tek eksiği performans tutarlılığı olabilir.

Son dönemindeki tutarlılık sorunu olmasa Ronaldinho diyebilirdim fakat buna rağmen Ronaldinho'nun üstünde sadece Messi var. Ronaldinho kesinlikle Pele, Zidane, Cruyff, Di Stefano, Ronaldo seviyesinde" dedi.

Messi ve Ronaldinho ilişkisine de değinen Xavi, 'Pire' lakaplı Messi'nin Barcelona'ya alışma sürecinde Ronaldinho'nun etkisinin büyük olduğunu ve hatta Ronaldinho'nun yardımı olmadan Messi'nin bu seviyeye ulaşamayacağını söyledi. Xavi'nin sözleri şöyle:


"Ronaldinho 26-27 yaşındayken Messi altyapıdaydı ve 16-17 yaşlarındaydı. Ronaldinho, Deco ve Messi'nin iyi ilişkileri vardı. Ronaldinho, Messi'de özel bir şeyler olduğunu görmüştü. Ona her zaman küçük erkek kardeşi gibi davrandı. Messi 16 yaşındayken dünyanın en iyisi Ronaldinho'ydu ve Messi, kendisini ailesinden biriymiş gibi karşılayan, dünyanın en iyi oyuncusunun yardımını aldı. Açıkçası Messi, yine dünyanın en iyisi olabilirdi ama Ronaldinho, onun soyunma odasında herkesle iyi ilişkiler kurmasını da sağladı."

Ronaldinho ise Messi'yle ilgili verdiği son röportajda, "Onun asla bana ihtiyacı olmadı" demişti.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Inter'in eski başkanı Massimo Moratti'den Messi iddiası