Xbox One'a Windows 10 ne zaman geliyor?

Xbox One'a Windows 10 ne zaman geliyor?

Microsoft'un multi-platform işletim sistemi Windows 10 bilindiği gibi bilgisayar, akıllı telefon, tablet ve oyun konsollarında çalışacak

06 Ağustos 2015, Perşembe 10:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bu güncelleştirmeyle birlikte kullanıcıların en fazla şikâyet ettiği hız konusunun aşılması planlanıyor. Mevcut Xbox One ana ekranının özellikle fonksiyonlar arası; “Arkadaş listesinden – parti chat –Sohbet- sayfasına ya da yüklü oyunlar sayfasına” geçişlerde yavaş olduğu konusunda şirkete oldukça fazla şikâyet yöneltilmişti.

Kinect’e sahip olan Xbox One kullanıcıları sesli komutla arkadaşlarına oyun daveti yollayabilecekler ya da oynadıklarını oyunun video kaydını sesli komut ile verebilecekler.

Geçen hafta bilgisayarlar için Windows 10’u yayınlayan şirket, Xbox One için Windows 10 güncelleştirmesinin test sürümünü Eylül ayında kullanıcılara sunacağını açıkladı.

E3 konferansında Xbox One’ın sahip olacağı yeni ara yüzün ön tanıtımını yapan şirket, Windows 10 güncelleştirmesiyle birlikte Xbox’ın birçok sorununu çözüme kavuşturmak istiyor.

Bu sorunların başındaysa hız geliyor. Xbox’ın Mühendislik ekibinin başında yer alan Mike Ybarra‘ın Twitter üzerinden yaptığı açıklama göre belirlenen test kullanıcıları Windows 10’u; Xbox için Eylül ayında test edecek ardından Şirket aldığı geri bildirimler üzerinde 2 ay çalışarak tüm kullanıcılar için Kasım ayında Windows 10’u yayınlayacak.

 

Ukrayna yine siber saldırı altında

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Akıl oyunları sevenlere özel: Deha örneği 8 dedektiflik filmi