Xbox'lar müzelik oluyor

Microsoft, ekmek kutusu görünümündeki eski Xbox oyun konsollarıyla birlikte bugüne kadar geliştirdiği pek çok oyun ve oyun donanımını müzeye bağışlıyor

27 Temmuz 2011, Çarşamba 12:14
A A
Xbox'lar müzelik oluyor

Eğer ilk çıkan, devasa büyüklükteki Xbox'lardan sizde de varsa artık bunu hava atma unsuru olarak kullanabilirsiniz. Çünkü işte o Xbox'lar müzelik oluyor. Yakın bir zamanda Microsoft, eski bilgisayarlar ve oyunlara yer veren International Center for the History of Electronic Games (ICHEG) isimli bir müzeye hatırı sayılır bir bağış yapmaya hazırlanıyor. Bağışlanacaklar arasında eski Xbox modelleri de bulunuyor.

Bunun dışında aralarında Xbox360'ın da bulunduğu pek çok donanım parçalarına ait prototipler de müzeye gönderilecekler arasında. Microsoft Xbox yöneticilerinden David Hufford yaptığı açıklamada "Oyun endüstrisinin gelişmesinde ve yeni fikirlerin oluşmasında büyük bir paya sahip olmaktan gurur duyuyoruz. İnteraktif eğlence ürünlerimize ait tarihimizin ICHEG'de sergilenmesinden de oldukça heyecanlıyız" dedi.

ICHEG koleksiyonu arasında sadece Microsoft ürünleri yok. Yüksek sayıda oyun ve oyunlara ait araç ve gereçler de bulunuyor. Şimdiden 120 adet Arcade oyun konsolu, 10 binden fazla konsol oyunu, yüzlerce oyun dergisi, kitap ve strateji rehberi de sergilenenler arasında.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.  

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 'Su Perisi'