Xiaomi, kendi işlemcisi Rifle'ı tasarlıyor

Xiaomi, kendi işlemcisi Rifle'ı tasarlıyor

Uzun zamandır kendi işlemcisini tasarlayan Xiaomi bu yıl içerisinde kendi işlemcisini taşıyan cihazları piyasaya sunacağı tahmin ediliyor.

28 Nisan 2016, Perşembe 11:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Geçtiğimiz dönemde Çinli yonga tasarımcısı Leadcore’u yatırım için seçen Xiaomi’nin, kendi işlemcisini geliştirmek istediği gündeme gelmişti. Leadcore’nin bir iki işlemcisini cihazlarında kullanan Xiaomi bir daha aynı tercihte bulunmadı. Bilgiler, bu yıl hareketlilik olduğunu gösteriyor.

 

Yeni gelen bilgilere göre maliyeti her zaman önemseyen firmanın alt seviye telefonlar için bir işlemci geliştirmekte olduğu. Standart ARM çekirdekleri tercih edilecek olan yonga, Rifle serisi ismiyle piyasaya sürülecek. Benzerleri gibi yonga setinin, Cortex-A53 çekirdekleri ve Mali-T8xx grafik birimini tercih edeceği söyleniyor.

 

Xiaomi’nin tasarladığı işlemcileri kendi cihazlarında kullanacağı varsayılıyor. İşlemciler Redmi gibi serilerde mi tercih edilecek yoksa Rifle işlemcisi için ayrı bir seri mi başlatacak, bu net değil. Yılın ikinci yarısında firmanın ilk cihazlarını piyasada olması bekleniyor.

 

Apple Music abone sayısı 13 milyona ulaştı

 

 

 

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Koyun Baraack'tan 35 kilogramdan fazla yün kırpıldı