Xiaomi Meri Benchmark sonuçları ortaya çıktı

Kısa sürede dünyanın en önemli teknoloji firmalarından birisi haline gelen Xiaomi’nin yeni telefonuna ait benchmark sonuçları ortaya çıktı. Dünyanın en büyük telefon üreticileri arasında yer bulmayı başaran Çinli firmanın yeni telefonu merakla bekleniyor.

18 Ekim 2016, Salı 12:24 Son Güncelleme:
A A
Xiaomi Meri Benchmark sonuçları ortaya çıktı
Çıkış yaptığı günden bu yana büyük iddialar ortaya atan  ve iddialarını çoğu zaman gerçekleştiren Xiaomi pek çok farklı ürün gamında karşımıza çıkıyordu. Akıllı ev sistemini, akıllı bileklik, pirinç pişirici, akıllı ev sistemi, televizyon, hava temizleyici, cep telefonu, aksiyon kamerası, router gibi gibi pek çok farklı ürün gamında kendisine has özellikleriyle geliştirme yapan firma ürünleri çok pek kullanıcının beğenisini kazanıyordu. Özellikle rakiplerinde olmayan özeliklikleri çok daha uygun fiyata sunmasıyla öne çıkıyordu.

Çin merkezli teknoloji devi yeni geliştirdiği akıllı telefonunda da şimdiye kadar oluşturduğu marka algısını sürdürmek istiyor. Orta seviye bir telefon olarak karşımıza çıkan Xiaomi Mİ 5c ya da diğer adıyla Meri büyük ilgi çekeceğe benziyor.

Meri adını taşıması beklenen telefon daha öncesinde Mİ 5c adıyla anılıyor ve sızıntılarda bu isim geçiyordu ancak yeni gelen haberlere göre telefonun resmi adı Meri olacak. 5.5” boyutunda Full HD çözürlüğe sahip olması beklenen telefonda büyük ihtimalle IPS ekran kullanılacak. Mediatech tarafından üreticilecek olan 8 çekirdekli işlemci, 3 GB RAM ve Android 6.0 işletim sistemi ise telefonun beklenen diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Xiaomi ‘nin Yeni Telefonu Orta Seviye Olacak

Günlük kullanımdaki performansı ve kullanıcı deneyimi hakkında hiçbir bilgi veremese de işlem gücünü ölçmek adına halen bazı kullanıcılar tarafından istenen benchmark sonuçları ise oldukça ilgin. GeekBench tek çekirdek performansında 758, çok çekirdek testinde ise 3105 alan cihazın sonuçları bu haliyle üst seviyeye yaklaşabilmiş değil.

AnTuTu testinde ise 63.581 puan alan cihaz aldığı puan ile amiral gemisi bir telefon olmaktan uzak görünüyor. Günümüzde amiral gemilerinin yaklaşık 150 bin puan aldığı düşünüldüğünde büyük ihtimalle Meri orta seviye işlemciye sahip bir telefon olacak.

 Just Dance 17’nin Şarkı Listesi Açıklandı

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tsubasa'nın yeni oyunu Captain Tsubasa: Rise Of New Champions fragmanı yayınlandı