Yaban domuzu çobanı öldürdü!

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, koyun otlattığı sırada yaban domuzunun saldırısı ile ağır yaralanan çoban, 17 yaşındaki Mehmet Öztürk, tedavi altına alındığı hastanede kurtarılamadı

02 Ocak 2014, Perşembe 09:59 Son Güncelleme:
A A
Yaban domuzu çobanı öldürdü!

Gaziantep'in Çınarlı köyünde dün dağlık alanda koyun otlatan Mehmet Öztürk, bir yaban domuzunun saldırısına uğradı. Domuzun darbeleri sonucu ağır yaralanan çoban, yanındaki tüfekle havaya ateş ederek, domuzun kaçmasını sağladı. Cep telefonuyla amcası İbrahim Öztürk’ü arayarak domuz saldırısına uğradığını ve durumunun ağır olduğunu bildiren Mehmet Öztürk için sağlık ekiplerinden yardım istendi. 112 Acil Servis ekipleri tarafından İslahiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Öztürk, kan kaybettiği için hayati tehlikesi bulunduğu göz önüne alınarak Gaziantep Dr. Ersin Arslan Hastanesi’ne sevk edildi.

Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavisini başlanılan Mehmet Öztürk, bu sabaha karşı doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak öldü.. Öztürk’ün cesedi, otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Öztürk’ün cenazesinin işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edilerek, İslahiye’ye gönderilecek.

Mehmet Öztürk’ün ölüm haberini alan yakınları, hastaneye akın etti. Gözyaşlarına boğulan kişiler, sağlık ekipleri ve yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Öztürk’ün babası Yusuf Öztürk, "Yavrum, oğlum, ne yoksulluklarla büyüttüm seni" diye ağıt yaktı. 6 çocuk babası Yusuf Öztürk de yakınları tarafından sakinleştirildi.

Ahmet Hamdi ÇİÇEK - Mehmet BULUT/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ece Üner: Sehven giren haber için özür dilerim, hatada dahlim yok