Yaban kedisi tavuklara dadanınca...

Bolu Abant Tabiat Parkı'nda karla kaplı ormanlarda yiyecek bulmakta zorluk çeken yaban kedisi, bir restoranın kümesindeki tavuk ve ördekleri telef edince tuzak kuruldu

16 Mart 2012, Cuma 11:29
A A
Yaban kedisi tavuklara dadanınca...

Abant Tabiat Parkı’nde kar kalınlığı 2 metreye ulaşırken, yiyecek bulmakta zorlanan yaban havyanları yol kenarlarında bulunan ev ve restoranların bulunduğu yerlere inmeye başladı.

Abant yolu üzerinde bulunan Yeşil Ev isimli restoranın kümesine giren yaban kedisi ördek ve tavukları telef etti. Restoranın sahibi Sedat Abak, hayvanı yakalamak için kümese içerisinde ördek leşi bulunan kafes tuzak kurdu. Dün akşam kümese giren yaban kedisi tuzağa yakalandı.

Sedat Abak’ın haber vermesi üzerine gelen Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü’nden gelen yaban hayatı uzmanları kafes içerisindeki yaban kedisini aldı.

Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü’nde görevli yaban hayatı uzmanı İlhami Turan, "Yaban kedisi insanlara yaklaşmaz, ormanlarda yaşar. Ormanlarda yoğun kar olması nedeniyle yem bulamayınca yol kenarlarına kadar inmiş. Kümeslere saldırıp tavşan, tavuk hatta evcil kediler ile beslenir" dedi.

DHA

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer6968","6968","201203","6968-2.jpg");

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Misa Campo