Yabancılar estetik için Türkiye'yi seçiyor

Yabancılar estetik için Türkiye'yi seçiyor

Sağlık turizminde sağlam adımlarla ilerlemeye devam eden Türkiye'ye yurt dışında oldukça fazla hasta geliyor. Yabancılar, en çok estetik ameliyatlar ve uygulamalar için Türkiye'yi tercih ediyor

10 Temmuz 2015, Cuma 17:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gerçekleştirilen sağlık politikalarıyla sağlık turizminde önemli bir yol alan Türkiye’nin her geçen yıl yabancı hasta sayısı artıyor.

Sağlık turizminde en çok tercih edilen ülkelerden bir olduğumuzu belirten Uluslararası Hasta Koordinatörü Dr. Ulaş Utku Şekerci, “Ülkemizde estetik cerrahi alanında hizmet almak isteyen uluslararası hastaların arzını değerlendiriyor ve etkili bir hizmet sağlıyoruz. Farklı pek çok ülkeden ziyaretçilerimiz var. Yabancılar, Türkiye’ye en çok estetik ameliyatları için geliyor” dedi.

'BEKLENTİLERİ KARŞILIYORUZ'

Türkiye’nin coğrafi olarak diğer ülkelere nazaran farklı bir konumda bulunduğunu hatırlatan Dr. Şekerci “Ayrıca sağlık turizmi yapan diğer ülkelere nazaran maliyetler açısından da çok uygun bir ülkeyiz. Kliniklerimize gelen sınır ötesi hastalar için yapılandırdığımız birimler ve oluşturduğumuz politikalar, yabancı hastaların kolaylıkla tedavi olmasına imkan sağlıyor. Zaten sınır ötesi hastamızın, kendi ülkesi sınırları dışında farklı bir ülkeye geldiği için, doğal olarak bazı talepleri ve farklı beklentileri oluyor. Tüm bu süreci baştan sona hastanın memnuniyetle geçirmesini sağlıyoruz, tüm süreç eksiksiz bir şekilde tamamlanmaya çabalanıyor. Sağlık turizmi aynı zamanda ülkemizin tanıtımı için de son derece önemli bir mecra. Estetik cerrahi alanında özellikle Ortadoğu’dan, Avrupa’dan, Amerika ve Afrika’dan gelen hastalarımız var, bu şekilde ülkemizin tanıtımına da katkı sağladığımız için son derece mutluyuz” diye konuştu.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mevsim geçişlerinde nasıl beslenmek gerekir?