Yağ yakıcı besinler nelerdir? İşte en hızlı yağ yakan 8 yiyecek

Kilo verme yolculuğu kolay değil. Size daha az yemeniz, yememeniz veya katı bir diyet uygulamanız gerektiği söylenebilir. Kendinizi aç bırakmanıza gerek yok; çünkü sizi uzun süre tok tutacak, aynı zamanda yağ yakmanıza yardımcı olacak çok sayıda sağlıklı ve lezzetli yiyecek seçeneğiniz var. Bu yiyecekleri yedikten sonra haftada en az 4-5 kez egzersiz yaptığınızdan emin olun, sonuçlar daha hızlı ve daha etkili olacaktır. İşte hızlı bir şekilde yağ yakan 8 yiyecek…

19 Ocak 2021, Salı 16:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Kırmızı orman meyveleri (Böğürtlen)

1- Kırmızı orman meyveleri (Böğürtlen)

Antioksidan meyveler vitaminler açısından zengin. Kalorileri de oldukça düşüktür. Diyabet ve kardiyovasküler hastalık olasılığını azaltır ve ayrıca yağ yakmayı kolaylaştırır. Bu meyveler de cilt için mükemmeldir, idrar yolu enfeksiyonunu durdurabilir ve hatta kanser hücrelerini yok edebilir.

2- Avokado

2- Avokado

Avokado yağları kötü yağların yakılmasına yardımcı olur. Avokado yağ bakımından zengindir, ancak avokadodaki yağlar yağ yakıcı hormonları tetikleyen ve egzersiz yaparken size mükemmel bir enerji artışı sağlayan tek doymamış yağlardır. Ayrıca, avokado insülin salınımını kontrol eden ve kalsiyum emilimini iyileştiren bir şeker olan mannoheptuloz bakımından zengin. Bu fonksiyonların her ikisi de yağ kaybına yardımcı olur.

3- Elma

3- Elma

Günde bir elma hastalıklardan uzak tutar. Daha uzun süre tok hissetmek ve yanlış yiyeceklere yönelmek istemiyorsanız elma en iyi seçim. Suyunu sıkmadan elmanın kendisini yediğinizde iştahınızı ve yeme isteğini azaltmanıza yardımcı olur.

4- Yeşil çay

4- Yeşil çay

Yeşil çay antioksidan bakımından zengindir ve metabolizma hızını artırır. Yeşil çayı sunduğu faydalardan bazıları ise iyi bir ruh hali, iyi beyin fonksiyonları ve elbette hızlı kilo kaybıdır.

5- Ananas

5- Ananas

Ananas, yağ yakma özelliği ile popüler meyvelerdendir. Ananas, balık, süt ürünleri ve etleri sindirmenize yardımcı olacak bromelain bakımından zengindir. Ayrıca, oldukça lifli ve iyi miktarda A, B, iyot, kalsiyum ve demir içerir.

6- Yumurta

6- Yumurta

Çoğu kişi güne yumurta ile başlar. Yumurta tok hissetmenizi sağlar ve gün boyunca daha az kalori tüketmiş olursunuz. Yumurtalar, yağ emilimini engellemeye yardımcı olabilecek kolin bakımından zengindir. Yumurta protein açısından yüksek, kalorisi düşük ve herkes için mükemmel bir seçimdir. 

7- Limon

7- Limon

Limon en hızlı yağ yakan yiyecekler listesinde göz ardı edemeyeceğiniz yiyeceklerdendir. C vitamini bakımından zengin olan limon cilt için mükemmeldir. Sindirim sisteminizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur ve kilo kaybına yardımcı olur. Güne yarım veya limon suyu ile karıştırılmış bir bardak ılık su ile başlamak vücudunuzdaki inatçı yağı eritmeye yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, limonlar asidiktir ve diş minesini etkileyebilir, bu yüzden pipetle içmek iyi bir fikir olacaktır.

8- Acı biber

8- Acı biber

Baharatlı ve acı yiyecekleri seviyorsanız bu seçeneği de seveceksiniz. Kırmızı acı biber, A, B6, C, K vitaminleri ve ayrıca potasyum bakımından da yüksektir. Acı biberdeki yağ yakıcı bileşik, kapsaisindir. Kapsaisin, vücudunuzda 20 dakika boyunca kalori yakmanıza yardımcı olabilecek termojenik bir etki yaratır. Öyleyse, salataya ya da diğer tabaklara biraz biber ekleyin ve ciddi yağ kaybının tadını çıkarın.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aralıklı oruç nedir? Intermittent Fasting (IF) nasıl uygulanır?