Yağ yakmaya yardımcı olan en iyi 4 gıda takviyesi

Pandemide çok fazla kilo aldığınızı ve göbeğinizde yağlanma başladığını düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz. Yağ yakmak için dengeli bir diyet ve düzenli egzersiz her ne kadar şart olsa da, metabolizmanıza yardımcı olacak bazı gıda takviyeleri almanızda fayda var. İşte yağ yakmanızı kolaylaştıracak ve kilo vermenize yardımcı olabilecek gıda takviyeleri. / ÖZEL

17 Ağustos 2021, Salı 10:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- PROBİYOTİKLER

1- PROBİYOTİKLER

Probiyotik takviyeleri, bağırsak mikrobiyomunuzu düzenleyerek yağlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Yapılan araştırmalar, probiyotiklerdeki laktobasil ve bifidobakteri suşlarının yağları yakmaya ve kilo vermeye yardımcı olduğunu gösteriyor. Probiyotiklerin bir diğer faydası da iltihabı azaltmaya ve yeme isteğini kontrol etmeye yardımcı olmasıdır.

2- KOLOSTRUM

2- KOLOSTRUM

Kilo ve yağ kaybında tutarlı bir seviyeye çıkmak istiyorsanız, günlük beslenme rutininize kolostrum takviyesi eklemeyi düşünebilirsiniz. Düzenli kilo kaybının anahtarı, metabolizma hızını artırmak, kan şekeri seviyesini dengeleyerek yağsız vücut kütlesinde artış elde etmekten geçiyor.

Kolostrum takviyesi, yağların yakılmasını teşvik edebilir ve kan şekeri seviyelerini dengeleyebilir.

3- YEŞİL ÇAY TAKVİYESİ

3- YEŞİL ÇAY TAKVİYESİ

Yeşil çay takviyesi, zamanla vücudunuzdaki yağ oranının büyük ölçüde azalmasına yardımcı olabilir. Yeşil çayda doğal olarak bulunan bitkisel bileşikleri, bu takviyeyi yağ kaybı için ideal hale getiriyor. Kateşin olarak bilinen bu bileşikler ve vücutta iltihabı azaltan antioksidan görevi görür ve bu da kilo kaybetmeyi sağlar.

Yeşil çay özünde bulunan kafein, vücudun kalori yakmasını sağlayan termojenezini artırarak ikinci bir kilo kaybetme mekanizması oluşturur.

4- HİNT GİNSENGİ (ASHWAGANDHA)

4- HİNT GİNSENGİ (ASHWAGANDHA)

Vücudunuzun yağ depolamasının nedeni yalnızca yedikleriniz değil, stres seviyeniz de olabilir. Yapılan bir çalışma, kronik stres yaşayan yetişkinlerin Hint ginsengi takviyesi almasının açlık krizleri ve kilo yönetimi üzerinde büyük rol oynadığını ortaya koydu. Kronik stresle mücadele ediyor ve kilo vermek istiyorsanız, Hint ginsengi en iyi yardımcınız olabilir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Moda ve Alışveriş Festivali' kadınların ilgi odağı oldu