Yağlı saçları kamufle etmenin 10 basit yolu

Yağlı saçları kamufle etmek, öyle uzmanlık gerektiren bir iş değil. 'Saçım yağlı yıkamaya vaktim yok' diyorsanız, gideceğiniz yere geç kalmaktan başka seçenekleriniz de var. Saçın yağlı gözükmemesi için pudra kullanabileceğiniz gibi, saç yağlanmasına hemen çözümler arasında pek çok alternatif var. Saç yağlanması yıkanmadan nasıl geçer? İşte size yağlı saçları kamufle etmenin yolları!

13 Ağustos 2020, Perşembe 15:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Şapka

1. Şapka

Şapkanın en güzel yanı her mevsime uygun bir şapka çeşidi bulabilmek. Bu şekilde saçınızı gizlerken kombininizi de pekiştirebilirsiniz.

2. Kapüşon

2. Kapüşon

Kapüşon her zaman cool durur. Eğer tarzınız değilse bile bir günlüğüne farklı bir stil deneyebilir, en azından kendinizi rahatsız hissettiğiniz yerlerde kapüşonu başınıza geçirebilirsiniz. Eğer mevsim uygunsa neden olmasın?

3. Saç ayrımını değiştirin

3. Saç ayrımını değiştirin

Saç ayrımınız en yağlı görünen yerlerden bir tanesidir. Bu yüzden yağlı saç günlerini kamufle etmek saç ayrımını değiştirmek kadar kolay.

4. Sıkı saç modellerinden kaçının

4. Sıkı saç modellerinden kaçının

Pürüzsüz ve şık saç modellerini tercih etmemeye çalışın. Bu, yağları ön plana çıkartan bir harekettir. Bunun yerine bir topuz ve biraz hacim daha iyi bir seçenektir.

5. Hindistan cevizi yağı

5. Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağıyla saçlarınızı geriye yatırdığınızda saçlarınız yağlı değil parlak gözükecek.

6. Hacimli atkuyruğu

6. Hacimli atkuyruğu

Saçların yağlı olduğu bir günde kadınların en çok tercih ettiği modellerden biri atkuyruğu olur. Böylece saçlarınızı en az görünen hale soktuğunuzu düşünürsünüz. Oysa her atkuyruğu modeli sizi o kötü görüntüden kurtaramaz. Bu yüzden toplarken saçlarınızın ön tarafına bir krepe tarağı yardımıyla krepe yapmayı ihmal etmemelisiniz. Krepe, hem yağdan sönmüş saçlarınıza hacimli bir görüntü kazandırır hem de atkuyruğunuzun size modern bir hava katmasını sağlar. 


 7. Saçınızı örebilirsiniz

7. Saçınızı örebilirsiniz

Her tarz örgü, saçtaki yağları gizlemek için mükemmeldir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta örgünün kalınlığıdır. Örgü ne kadar kalın olursa, o kadar iyi olacaktır.

8. Bebe pudrası

8. Bebe pudrası

Eski yöntemlerden biri sayılabilecek pudra dökme, ilk bakışta insana garip gelse de gerçekten işe yarayan bir yöntem olduğunu söylemek mümkün. Yağlı saçlarınıza dökeceğiniz bebek pudrası ile tamamen temiz görünen saçlara kavuşabilirsiniz. Başınızı saçlarınızı da öne alarak aşağı doğru eğin, ardından saç diplerinize bebek pudrası dökerek elinizle biraz yedirin ve başınızı kaldırıp saçlarınızı arkaya atın. Kabarık saçlarınızı bir tarak ile hafifçe tarayın. Uygulaması kolay bu yöntem ile 3 dakika içinde saçlarınızın tertemiz göründüğünü fark edeceksiniz.

9. Deniz tuzu

9. Deniz tuzu

Deniz tuzu içeren bir ürün ya da bir sprey kutusuna doldurduğunuz deniz tuzu ve su karışımı işinizi görecektir. Bütün saçı spreyleyip orta sıcaklıkta kurutun.

10. Sadece ön kısmını yıka

10. Sadece ön kısmını yıka

Eğer saçlarınız kirliyse ve banyoya girip saçınızın tamamını yıkamak için vaktiniz yoksa sadece ön kısmını yıkayıp şekillendirebilirsiniz. Saçınızın ön kısmını ayırıp, geri kalan kısmını atkuyruğu yapın ve şampuanlayıp durulayın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sıcağın neden olduğu 7 cilt problemi ve çözümleri