Yağmacılara 7 yıl istemi

Küçükçekmece'de sel sularının sürüklediği eşyalardan aldıkları belirlenen 34 sanık hakkında 7 yıla kadar hapis istendi

13 Ekim 2009, Salı 15:51
A A

İstanbul Küçükçekmece’de sel sularının sürüklediği eşyalardan aldıkları belirlenen 10’u tutuklu 34 sanık hakkında, "doğal bir afetin veya sosyal olayların meydana getirdiği korku ve kargaşadan yaralanarak hırsızlık yapmak" suçlamasıyla dava açıldı. 

Alınan bilgiye göre, Küçükçekmece’de 9 Eylülde yaşanan sel felaketi sırasında, sel sularının ev ve iş yerlerinden sürüklediği eşyaların bazı kişilerce toplanmasıyla ilgili Küçükçekmece Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kısmen tamamlandı. 

Olay sırasındaki görüntüler incelerek kimlikleri tespit edilen ve daha önce 10’u tutuklanan 34 kişi hakkında "doğal bir afetin veya sosyal olayların meydana getirdiği korku ve kargaşadan yaralanarak hırsızlık yapmak" suçundan dava açıldı. Sanıklar, Küçükçekmece Adliyesindeki asliye ceza mahkemelerindeki 9 ayrı davada, 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor. Adi hırsızlıklarda hapis cezası istemi 2’dan 5 yıla kadarken, bu davalara konu suçlarda ceza talepleri 3 yıldan 7 yıla kadar çıkıyor. 

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.