Yağmur geliyor

Yağmur geliyor

Kış geride kaldı, güneş yüzünü gösterdi. Ancak beklenen bahar yağmurları da gecikmedi. Bu hafta, hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek

26 Mart 2012, Pazartesi 07:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TRT Haber'e konuşan meteoroloji mühendisi Barış Özgün "Ancak bu azalma mevsim normallerinin çok altına indirmeyecek, hava sıcaklıklarını 1-2 derece altına inecek. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde ise 2-4 derece sıcaklık düşüşleri bekliyoruz." diye konuştu.

Hava sıcaklıklarındaki düşüş büyük kentlerde de kendisini hissettirecek ancak haftasonunda hava yeniden ısınacak.

Meteoroloji mühendisi Barış Özgün, "Büyük kentlerimizde özellikle İstanbul'da Çarşamba günü sağanak geçişleri göreceğiz. Ankara'da ise Çarşamba ve Cuma günü yağmur ve sağanak geçişleri göreceğiz. Onun dışında büyük kentlerde yağmur beklemiyoruz. Büyük kentlerimizde Ankara 18 derece yarın, ancak Salı gününden itibaren 10-12 derecelere inecek. İstanbul'da 14-15 derecelere inecek. İzmir'de 21 derece olmasını bekliyoruz. 15-16 derecelere düşecek ama haftasonuna doğru yeniden yükselmesini bekliyoruz." dedi.

Ve yeni hafta yağmurlu geçecek Barış Özgün, "Hafta boyunca yağışlı bir sistem ülkemizde etkili olacak özellikle pazartesi günü yurdun kuzey ve güney kesimlerinde yer yer kısa süreli sağanak geçişleri göreceğiz salı gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelen yağışlı sistem ülkemizi etkilemeye başlayacak." diye konuştu.

MİLLİYET


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Pakdemirli paylaştı: Dün gece rahat uyudunuz mu?