Yağmurlu hava geliyor

Yağmurlu hava geliyor

Yapılan son değerlendirmelere göre; İstanbul, Marmara'nın batısı, Kuzey Ege, Artvin, Antalya ve Mersin'de akşam ve gece saatleri yağışlı geçecek

08 Mart 2012, Perşembe 15:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yağışların; genellikle hafif yağmur ve sağanak, Artvin ve Ardahan ile gece saatlerinde Karadeniz'in iç kesimleri, Sivas, Yozgat, Ardahan ve Erzincan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak. Genellikle güney ve güneybatı, Marmara, Ege ve Karadeniz'de kuzeyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

BUZLANMA VE DON UYARISI

Ülkemizin iç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI

Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KAR ERİMELERİ UYARISI

Hava sıcaklığında beklenen artış nedeniyle, yerde kar örtüsü bulunan iç bölgelerde özellikle güneşlenmenin yaşandığı öğle saatlerinde kar erimeleri beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan, taşkın vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul Galata Üniversitesi 2 araştırma görevlisi alacak