Yahudi milyarder Ağlama Duvarı’nda para dağıttı

Yahudi milyarder Ağlama Duvarı’nda para dağıttı

Şili asıllı Yahudi iş adamı Leonardo Julio Farkas Klein, Mescid-i Aksa’nın batı yönündeki Burak Duvarı’na (Ağlama Duvarı) yaptığı ziyarette, dua eden Yahudilere 50 ve 100 dolarlık banknotlar dağıttı

30 Mayıs 2017, Salı 19:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İsrail basınında yer alan haberlere göre, Ağlama Duvarı’nı ziyaret eden Yahudi milyarder Klein, yanına çağırdığı Yahudilere 50 ve 100 dolardan oluşan yüzlerce banknot verdi.

Banknotları kapmak için izdiham çıkaran bazı Yahudilerin birbirlerine küfür ettikleri de görüldü.

HER ZİYARETİNDE PARA DAĞITIYOR


Klein’in Ağlama Duvarı’nı her ziyaretinde para dağıttığı belirtilen haberlerde, milyarder iş adamının son olarak aynı eylemi geçen aylarda Yahudilerin Hamursuz (Pesah) Bayramı sırasında yaptığı aktarıldı.

DAĞITTIĞI PARANIN MİKTARI BİLİNMİYOR


Haberlerde, Klein’in dağıttığı para miktarının tamamının ne kadar olduğuna ilişkin bilgiye yer verilmedi. İşgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor.

Yahudiler ise içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu’s Sahra Camisi’nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun bulunduğu Mescid-i Aksa Külliyesi altında Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor ve Harem-i Şerif’te kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor.

(Fotoğraflar:JBN)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyaca ünlü model Çeşme'de güvenlik görevlilerin saldırısına uğradı